A 5G network for every factory
میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

مقدمات با سرعت تمام درحرکت است. فقط در طول چند سال ، بسیاری از شرکت‌ها می‌توانند کارخانه‌هایشان را کاملا بی‌سیم شبکه کنند و تولیدشان را به لطف شبکه های محلی 5G ،  کارآمدتر ، مستقل‌تر و انعطاف پذیرتر کنند.

فرصت های بی نهایت از داده‌های بی نهایت

Hannover Messe  2021 از 12 تا 16 آوریل به صورت دیجیتال برگزار می‌شود. زیمنس با یک حضور مجازی و برنامه رویداد منحصر به فرد شرکت خواهد کرد.

در مورد نکات برجسته ما در محیط واقع 3D در تجربه مجازی شرکت دیجیتال در راستای شعار “فرصت‌های بی‌نهایت از داده‌های بی‌نهایت” ، بیاموزید. این تجربه عالی دیجیتال مطمئناً شما را به وجد می‌آورد.

در طول سال‌های آینده، شبکه‌های بی سیم 5G در مکان‌های صنعتی و در هر جایی که شرکت‌ها به شبکه های مقاوم و سریع با پهنای باند بالا احتیاج داشته باشند، راه اندازی می‌شود. از سیستم‌های رکینگ خودکار و خطوط تولید گرفته تا واقعیت افزوده و روبات‌ها، استاندارد جدید مخابرات سیار صدها هزار دستگاه را در هر کیلومتر مربع در زمان حقیقی کنترل خواهد کرد.

زیمنس اولین روتر 5G صنعتی را در بهار 2021 راه اندازی خواهد کرد. برای HANNOVER MESSE 2021 ، زیمنس در حال ایجاد یک شبکه 5G اختصاصی در یکی از سالن‌های نمایشگاه در هانوفر با تمرکز بر استفاده صنعتی است.

جذابیت 5G برای کاربران تلفن‌های هوشمند مشخص است: به عنوان مثال به آنها امکان می‌دهد فیلم‌های 4k را در هر کجا که می خواهند تماشا کنند. اما برای صنعت بسیار مهمتر است. این یک نقطه عطف در مسیر Industrie 4.0 است که در آن کارخانه‌های هوشمند به لطف دیجیتال سازی end-to-end  و اینترنت اشیا انعطاف پذیرتر و سازنده‌تر می‌شوند 5G تا 20 برابر سریعتر از LTE امروزی است و فقط یک هزارم مقدار انرژی در هر بیت منتقل شده را مصرف می‌کند.

Sander Rotmensen ، رئیس مدیریت محصول برای ارتباطات بی سیم صنعتی در زیمنس ، می‌گوید: “تأخیر کم ، پهنای باند بسیار بالا ، کنترل بر روی داده های شخص ، کنترل بر روی عملکرد شبکه … – شبکه های خصوصی فرصت های غیرقابل تصوری را برای صنعت ایجاد می‌کنند.”

همکاری با شرکت‌های مخابراتی

با توجه به برنامه زمان بندی شده، چندین مرحله باید طی سال‌های آینده به اتمام برسد پیش از آن که شبکه‌های اختصاصی به واقعیت تبدیل شوند. آلمان مارس گذشته مرحله اول را به پایان رساند. به عنوان بخشی از حراج فرکانس‌های 5G به اپراتورهای شبکه تلفن همراه ، Bundesnetzagentur (آژانس شبکه فدرال ، BNetzA) بخشی از طیف را رزرو کرد – بین 3،700 مگاهرتز تا 3،800 مگاهرتز – برای شبکه های محلی در صنعت ، موسسات تحقیقاتی و کشاورزی.

این موفقیت بیشتر به دلیل حمایت زیمنس و سایر شرکت‌ها و انجمن‌های معروف صنعتی است. این باند فرکانسی برای کاربردهای در مقیاس کوچک ایده آل است. Rotmensen می گوید:” اینکه صنعت باید مستقیماً به این فرکانس ها دسترسی داشته باشد منطقی است.” “ما نیازهای کارخانه‌هایمان را بهتر از هر کس می‌دانیم. در آخرین تحلیل، آنچه برای صنعت اهمیت دارد کار با حداکثر کارایی است که به معنای بیشینه در دسترس بودن زیرساخت‌های شبکه است. “

دموی اثبات مفهوم

جای تعجب نیست که شرکتهای آلمانی مانند Audi ، Mercedes-Benz ، BASF و حتی Deutsche Messe AG  در حال حاضر در 5G سرمایه گذاری می‌کنند. اساس شبکه‌های 5G صنعتی نیز در جای دیگری گذاشته می‌شود. به عنوان مثال ، نوآوری در خدمات رادیویی باند پهن شهروندی (CBRS) در ایالات متحده فرکانس‌های بین 3،550 مگاهرتز و 3،700 مگاهرتز را برای شبکه‌های محلی ارائه می‌دهد. Ofcom ، دفتر ارتباطات انگلیس ، در یک مقاله سفید که در ژوئن 2019 منتشر شد، اعلام کرد که می‌خواهد باندهای فرکانسی را از 3.8 به 4.2 گیگاهرتز ، 1800 مگاهرتز ، 2300 مگاهرتز و 26 گیگاهرتز در دسترس اپراتورهای محلی قرار دهد.

اما پیش از اینکه شرکت‌های صنعتی بتوانند با این فرکانس ها کار کنند، استاندارد 5G باید برای تأمین نیازهای صنعتی بیشتر توسعه یابد. اولین گام در اواسط سال 2020 با “انتشار 16” از کمیته بین المللی شبکه تلفن همراه 3GPP انجام شد. که امکان ایجاد سخت افزار – زیرساخت‌ها و پایانه‌ها – برای تأسیسات تولیدی محلی را ممکن می‌کند. و پس از روشن شدن هزینه‌های استفاده از فرکانس – جزئیات قابل توجهی که برای سرمایه گذاری در 5G صنعتی مورد نیاز است – هیچ مانعی برای نمایش های اولیه اثبات مفهوم نخواهد بود.

مخابرات بی سیم در حال توسعه بیشتر است

مزایای شبکه های خصوصی مشخص است. شرکت‌ها می‌توانند ترافیک داده را با صلاحدید خود ردیابی ، ذخیره ، تجزیه و تحلیل ، کنترل و به طور منعطف ترافیک داده را پیکربندی کنند.‌ این به آنها امکان می‌دهد سرعت و قابلیت اطمینان فرآیندها – تمام لجستیک و توالی های تولید – را تضمین کنند. Rotmensen می گوید: “به محض انتشار نسخه 16، ما توانایی بالقوه آن را آزمایش خواهیم کرد.”  “اما در حال حاضر روشن است که 5G برای شرکت هایی که می خواهند بدون نیاز به ارسال همه چیز به ابر ، تولید را در زمان حقیقی ردیابی کنند یا داده ها را در” لبه “شبکه خود (برنامه های Edge) پردازش کنند ، ایده آل است.”

صحیح است که مخابرات بی سیم چیز جدیدی در صنعت نیست. با RUGGEDCOM WIN ، زیمنس در حال حاضر از یک راه حل خصوصی رادیویی WiMAX در بخشهای مختلف استفاده می‌کند ، اما تمرکز بر روی شبکه هوشمند برای نظارت و کنترل بر شبکه‌های برق است. علاوه بر این، در حال حاضر چند شبکه خصوصی LTE مجزا وجود دارد ، به عنوان مثال در کارخانه‌ها و بنادر. زیمنس بیش از 15 سال است که با موفقیت از WLAN صنعتی از مخابرات بی سیم در صنعت استفاده می‌کند و تمام لزامات برای بیشینه ایمنی بی سیم را برآورده می‌کند. در کنار 5G صنعتی ، IWLAN نیز در حال توسعه بیشتر است، زیرا فرکانس های صنعتی خصوصی برای 5G در همه جای دنیا در دسترس نیست. با این حال ، هیچ یک از این راه حل‌ها در محدوده خدمات 5G ارائه نمی شوند.

طیف خصوصی باید در سراسر جهان ایجاد شود

با این حال ، در مسیر 5G صنعتی ایجاد طیف خصوصی برای برنامه های محلی در سطح بین المللی مهم است، زیرا فقط در این صورت می‌توان از فناوری‌های مبتنی بر 5G در صنعت جهانی با موفقیت استفاده کرد. Rotmensen می گوید: “پیش از راه اندازی شبکه‌های محلی صنعتی ، زیمنس راه حل‌های شبکه 5G صنعتی را به طور گسترده آزمایش می‌کند.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید