BehrTech and MAJiK Systems

سیستم های قدیمی می توانند مزایای اینترنت اشیا صنعتی (IIOT) را بدون برنامه ریزی مجدد PLC بدست آورند.

سیستم‌های BehrTechTM و MAJiK  به هم پیوسته‌اند تا اتصال بی‌سیم را برای PLC های قدیمی (کنترلرهای منطقی برنامه پذیر) به ارمغان آورند. راه حل جدید PLC آنها، عناصر پلت فرم اتصال بی‌سیم BehrTech ، به نام MYTHINGS را با PLCهای نظارت بر داده و مجموعه نرم‌افزار تجزیه و تحلیل MAJiK  ترکیب می‌کند تا امکان اتصال در مقیاس مختلف برای محیط های پیچیده صنعتی را ایجاد کند.

مهمتر از همه ، راه حل نیازی به برنامه ریزی مجدد PLC ندارد.

Wolfgang Thieme ، مدیر ارشد محصولات در BehrTech ، شرح داد ، “این راه حل یکپارچه سازی PLC امکان بهرمندی از داده های با ارزش تولیدی که پیش‌تر در سیستم‌های حلقه بسته ایزوله در دسترس نبودند را فراهم می‌کند.”

MAJiK داده‌ها را مستقیماً از PLC های در حال کار جمع می‌کند. سپس، یک گیرنده فرستنده MYTHINGS، این داده‌ها را به یک ایستگاه مرکزی از راه دور می‌فرستد. آن گاه این اطلاعات در MES (سیستم اجرای ساخت) به صورت محلی یا راه حل ERP (برنامه‌ریزی منابع سازمانی) استفاده شده. یا ، اطلاعات می تواند به یک پلت فرم ابرِ سازمانی منتقل شود که می‌تواند در آنجا ذخیره و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

محیط جدید و توسعه مجدد

محیط جدید (Greenfield) محیطی است که هیچ محدودیتی در زیرساخت‌های پیشین ندارد – به عنوان مثال ، یک دستگاه IoT کاملاً جدید. محیط توسعه مجدد (Brownfield) یک سیستم کاری پایه گذاری شده است که ممکن است نیاز به ارتقا داشته باشد. یک مثال برجسته از یک محیط Brownfield ممکن است شامل ” داده‌های مجزا” شود که توسط سیستم های مبتنی بر PLC قدیمی ایجاد شده‌اند که برای اتصال فراتر از شبکه محلی طراحی نشده اند. بله ، کار می‌کند ، اما مدیریت از مزایای IIoT (اینترنت اشیا صنعتی) محروم است، که این امر سبب می‌شود تا کارخانه از مکان های دور نظارت یا کنترل شود.

اما، اگر سیستم‌های موجود قابلیت دارد ، چرا آن‌ها را خراب کنیم هنگامی که می توان به طور موثری آن را بهبود بخشید و به روز کرد؟ همانطور که Jared Evans، COO در سیستم های MAJiK می گوید ، “راه حل یکپارچه سازی PLC ما، به شرکت‌ها این توانایی را می‌دهد تا محیط پیشین خود را بدون صرف هزینه و پیچیدگی‌های ساخت یک کارخانه کاملاً جدید یا برنامه ریزی مجدد PLC های قدیمی به کارخانه های دیجیتال توسعه‌ دهند.”

پلت فرم ادغام MAJiK

MAJiK نیز یک سیستم عامل یکپارچه سازی را که داده‌ها را مستقیماً از PLC های قدیمی (Brownfield) جمع می‌کند ایجاد کرده است. این پلت فرم نیازی به برنامه ریزی مجدد PLC ندارد و از دستگاه های موجود پشتیبانی می کند.

MYTHINGS

MYTHINGS یک بستر اتصال بی سیم سخت افزاری برای شبکه های IIoT (اینترنت اشیا صنعتی) است. MYTHINGS به طور خاص برای کاربردهای صنعتی کاربردی است (برخلاف سایر پروتکل ها) زیرا بستر با مقیاس متغیر گسترده می‌تواند در دستگاه های میان فروشنده گسترش یابد و در یک سیستم انتخابی ادغام شود. برای اطمینان از امنیت ، MYTHINGS دارای رمزگذاری AES 128 است.

در قلب MYTHINGS ، MIOTY ، یک پروتکل LPWAN (شبکه پهنای باند با توان کم) است که به بیش از 9 مایل می رسد. MIOTY به طور خاص برای مقاومت در برابر تداخل سنگین ذاتی، برای کارکرد تراکم در طیف رادیویی بدون مجوز طراحی شده است. پیام ها از طریق هر محیطی از جمله انسداد فلزی منتقل می شوند. MIOTY حتی می‌تواند داده‌های حسگرهای نصب شده در خودروهای با سرعت بالا را جمع کند.

شبکه‌های MYTHINGS از یک توپولوژی ستاره با یک یا چند ایستگاه مرکزی استفاده می‌کنند که داده‌های حسگرهای از راه دور را جمع می‌کند. مدیریت شبکه مقیاس پذیر است ، چه از طریق SaaS یا در محل مشتری.

شکل 1معماری شبکه MYTHINGS. تصویر با مجوز از BehrTech استفاده شده است

اولین مشارکت در یک معدن از راه دور کانادایی بود ، که مدیریتی می خواست که در فرآیندهای خود ماندگاری بیشتری داشته باشد. فضای بسیار سخت معدن استفاده از کابل‌کشی اترنت را غیرقابل اجرا می‌کند. با استفاده از راه حل یکپارچه سازی BehrTech و MAJiK ، این شرکت قادر به جمع آوری و انتقال داده های PLC از یک سیلوی آهک خارج از حلقه در اطراف یک پشته 300 پایی بود. این شرکت هم اکنون می‌تواند سیلو را در زمان حقیقی کنترل کند و از مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و فرصتی برای بهبود کارایی بدست آورد.

سیستم های BehrTech و MAJiK چه شرایطی را ارائه می‌دهند؟

همکاری سیستم‌های BehrTech و MAJiK  متعهد به ساده کردن محیط‌های تولید هستند.

BehrTech یک بستر نرم افزاری اتصال بی سیم با هدف شبکه های IIoT در مقیاس گسترده ارائه می‌دهد. BehrTech با تعهد به همکاری، ساخت مجدد بستر MYTHINGS خود را در هر محیطی برای کاربران نهایی آسان می کند. سیستم های MAJiK شرکت‌ها را قادر می سازد تا فرآیندهای صنعتی را در زمان حقیقی نظارت ، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی کنند. نرم افزار IIoT MAJiK مستقیماً با تجهیزات ارتباط دارد و بازیابی و نرمال سازی داده ها را از هر سیستم PLC ، CNC ، HMI یا SCADA آسان می‌کند. این شرکت در بخش‌هایی از جمله کالاهای بسته بندی شده مصرفی ، خودرو ، عرضه صنعتی ، کشاورزی ، مهندسی فرآیند و معدن فعالیت دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید