PLC و PAC

PLC و PAC‌های امروزی چگونه اتصال‌های نیروگاهی را فعال و ارزش داده‌ها را استخراج می‌کنند؟  

کنترلرهای صنعتی در حال حرکت به سمت تولید دیجیتالی، تمرکز بر حذف سیستم‌های قدیمی و کشیدن فواید تکنولوژی جدید به سمت خود هستند. کنترلرها همیشه در حال تکامل هستند. روندهای اخیر نشان می‌دهند که آنها با کمک توانایی‌های IOT و استفاده راهبردی از محاسبه لبه، استانداردسازی می‌شوند.

 اتصال با کنترلرها

PLC‌ها (کنترلرهای منطقی برنامه‌پذیر) به‌طور سنتی، تجهیزات PAC‌های (کنترلرهای خودکار برنامه‌پذیر) خطوط یا نیروگاه تولیدی را کنترل می‌کنند. برای استفاده از برنامه‌های اختصاصی PACها از تقسیم خطوط استفاده می‌شود. آنها استانداردسازی، مدوله‌شدن و پروتکل‌های محاسبه‌ای بیشتری را فراهم می‌کنند. OEM‌ها و اپراتورهای نیروگاهی دارای دامنه گسترده‌ای از کنترلرهای موجود هستند که با استانداردهایی مانند IEC 61131 تایید می‌شوند. و همچنین از پروتکل‌های محاسبه‌ای مشهور استفاده می‌کنند. AndrewCortese مدیر تولید کارخانه اتوماسیون در زیمنس کانادا می‌گوید: امروزه PLC‌ها با فرآیند خودکارسازی برای کاربردهای متنوع اتوماتیکی مانند کاربردهای ماشینی ساده و حتی کل خطوط تولید مورد استفاده قرار می‌گیرند و وقتی آماده برنامه‌نویسی می‌شوند، همه زبان‌های برنامه‌ریزی PLC استاندارد را نیز شامل خواهند شد.

 او توضیح می‌دهد:

 وقتی PLC‌ها برای اولین‌بار ظهور کردند تولید کننده‌ها زبان‌های برنامه‌ریزی متفاوتی داشتند. دیاگرام‌های نردبانی از همه مهم‌تر هستند که این روزها منطق نردبانی نامیده می‌شوند.

کنترلر های صنعتی
نمایی از یک PLC

استانداردسازی اتصال

 استانداردسازی، باعث می‌شود تا کنترلرهای PLC بتوانند دامنه گسترده‌ای از عملکردهای جدید را اجرا کنند.

Roger Hart مدیر مهندسی R&D در زیمنس می‌گوید: “استاندارد سازی اتصالات، یک هدف است” در چند سال گذشته استانداردهای زیادی پیشرفت کرده‌اند. به طور مثال OPC UA و MTConnect که دارای توانایی‌های قدرتمندی از جمله حمایت از تولید روباتی هستند. هم کنترلرهای PLC و هم CNC به‌طور پی‌درپی مجموعه وسیعی از داده‌ها را مخصوصاً با وسایل محاسبه‌ای لبه ارائه می‌دهند.

 مدیر مهندسی گسترش فناوری در کمپانی امرون تکامل کنترلرها را به کامپیوترها نسبت می‌دهد. امروزه همه کامپیوترها به قدر کافی قوی هستند که بتوانند جدیدترین سیستم‌های عملیاتی را راه‌اندازی کنند و من فکر می‌کنم ما شاهد روند مشابهی در دنیای PLC‌ها نیز هستیم.

ویژگی ها

 Browne می‌گوید: زمانی که کاربران محورهای حرکتی زیادی دارند و یا در حال انجام عملیاتی مانند انتقال داده‌ها به ابر، انجام کارکردهای ایمنی و AI هستند، به یک CPU به‌روز شده یا PLC‌های عملکرد قوی نیاز دارند.

Gremillion می‌گوید: “چیزی که شاید مردم به آن توجهی نمی‌کنند تاثیر جمع‌آوری این داده‌ها بر عملکرد کنترلر ماشین‌آلات است.”  

 Carrie Lee مدیر تولید کنترلر در اتوماسیون Omron می‌گوید: عملکرد بالای PLC‌ها منجر به نتایج بهتر می‌شود. چیزی که مردم تشخیص نمی‌دهند این است که اگر یک پردازشگر پر سرعت داشته باشید، داده‌های کیفی بهتری خواهید داشت. آنها فکر می‌کنند غیرممکن است که بدون یک PLC به داده‌های زمانی دست پیدا کنیم. ولی در حقیقت مجبور نیستید کار زیادی انجام دهید. فقط PLC خود را مستقیما به یک پایگاه داده متصل کنید.

PAC صنعتی
نمایی از یک PAC ساخت ایران

محاسبه در لبه

 داده‌های حسی عملیات را آسان می‌کنند. یک نمونه اپراتورهای نیروگاهی هستند که می‌توانند از قابلیت‌های بصری برای آموزش و تشخیص خطا استفاده کنند. Hart می‎‌گوید: زمینه‌ ترکیب هوش مصنوعی با بینایی به سرعت در حال پیشرفت است. الگوریتم‌های یادگیری ماشین می‌توانند برای طبقه‌بندی ویژگی‌های تصاویر آموزش داده شوند. از این مدل‌های آموزشی می‌توان بعدها در اتوماسیون واقعی فرایند استفاده کرد.

Srikumar Srinivasan معاون رئیس جمهور و مدیر کل تدبیر و کنترل فرآیند هانی ول می‌گوید: فروشندگانی مثل ما که دارای سیستم‌های کنترلر هستند، نیروی پردازشیِ بیشتری برای اطمینان از اینکه پردازش در کنترلرها همیشه امکان‌پذیر است، در اختیار دارند. بنابراین با پروتکل‌های خاصی مانند MQTT،AMQP و پروتکل‌های IOT می‌توان از کنترلرهای لبه به‌عنوان جمع‌کننده و متمرکز کننده داده‌ها استفاده کرد.

توانایی کنترلرهای لبه برای انجام پردازش، نیاز به فرستادن همه داده‎‌های خام به ابر را کم می‌کند. همچنین کل پردازش به وسیله خود کنترلر لبه انجام می‌شود. این دلیل اصلی است که چرا کنترلرهای لبه امروزه واقعاً در حال تبدیل شدن به یک انقلاب هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید