تعمیر PLC
میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

بسیاری از ما با مشکل PLC ناکارآمد مواجه شده‌ایم و متاسفانه برخی توصیه می‌کنند منتظر بمانیم تا کسی به این مشکلات رسیدگی کند؛ اما اگر با اصول مهم نگهداری و تعمیر آشنا باشید، می‌دانید که این موضوع خلاف قواعد نگهداری در صنعت است.

مسائل زیادی وجود دارند که می‌توانند PLC را دچار مشکل کنند. بهترین استراتژی این است که مشکل را با وضوح مشخص کنید، با آن روبرو شوید و برنامه‌ای برای حل مشکل طرح‌ریزی کنید. حتی اگر در موقعیت خوبی هم قرار ندارید، کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. بیایید ابتدا به چند مشکل رایج بپردازیم و سپس یک دستورالعمل برای تعیین مراحل بعدی در نظر بگیریم.

حتما بخوانید: PLC چیست؟ راهنمای جامع

بیشتر آموزشگاه‌ها معلمان بیشتری به نسبت مدیران دارند و مدیران موفق دارای ائتلافی برای رهبری مشترک تیم هستند. وقتی معلمان بتوانند بخشی از راه‌حل باشند و طرح توسعه‌ایِ خود را به اشتراک بگذارند، آموزشگاه‌ها قادر خواهند بود تا گام های بلندی بردارند و رو به جلو حرکت کنند.

صرف نظر از شرایط می‌بایست مشکل ارزیابی شود تا روشن شود که چه چیزی باعث خرابی PLC شده است یا آن را دچار مشکل می‌کند. بدون دانستن این موارد نمی‌توان طرحی جامع تهیه کرد که تاثیرگذار باشد.

عیب یابی پی ال سی
نمایی از تعمیر و عیب یابی

به اصول باز گردید

پیش از هر چیزی ارزیابی کنید که آیا همه افراد در آموزشگاه به مهمترین فاکتور یعنی بر یادگیری در آموزش PLC تمرکز کرده‌اند؟ در غیر اینصورت به این موضوع رجوع کنید که هدف اساسی در آموزشگاه باید یادگیری باشد. قبل از اینکه بقیه کارها انجام شوند همه اعضا یا حداقل بیشتر آن‌ها باید این امر را به عنوان اولویت تلقی کنند.

زمان مناسبی را به فرآیند PLC اختصاص دهید

نکته بعدی این است که مطمئن شوید همکاری‌های مکرر در قرارداد آورده شده باشد. حداقل تیم‌ها می‌بایست بتوانند هفته‌ای یک بار در مهارت‌های اساسی، ارزیابی‌های تکوینی مشترک و مداخلات با یکدیگر همکاری کنند. اگر زمان در اختیار تیم‌های اساتید نباشد، این امر منجر می‌شود تا نتوانند تمرکز خود را بر روی انجام کار به صورت درست معطوف کنند. کار درست هر یک از معلمان و تیم‌ها بر اساس چهار سوال مهم است:

  1. می‌خواهیم دانش‌آموزان چه چیزی یاد بگیرند؟
  2. چگونه متوجه خواهیم شد که آن موضوع را یاد گرفته‌اند؟
  3. وقتی که یاد نگرفتند چکار بکنیم؟
  4. وقتی از قبل آن موضوع را بدانند چه کاری انجام دهیم؟

ما قالب این چهار سوال را ساده نگه داشتیم اما اگر معلمان وقت اختصاصی برای تمرکز بر این چهار سوال نداشته باشند، PLC شما از بین خواهد رفت. مدیریت، تنها مسئول ایجاد زمان برای همکاری نیست. آنها همچنین باید در مورد آنچه که باید در آن زمان اتفاق بیفتد، شفاف‌سازی کنند. مدیریت باید بتواند چشم‌انداز و رسالت آموزشگاه را تعیین کرده و اهداف را بیان کند.

تقویت مدیریت

گاهی اوقات یک PLC سالم به دلیل تغییر در مدیریت، ناکارآمد می‌شود. معمول نیست که PLC به دلیل تغییر معلم یا حتی یک تیم دچار مشکل شود. با این حال رفتارهای ناکارآمد می‌تواند از بالا و از یک مدیر نشات بگیرد.

روی ضروریات تمرکز کنید و یک برنامه اجرایی خلق کنید

الگوی زیر ممکن است به کم کردن نیازها، همچنان که به دنبال راه‌هایی برای بهبود مستمر آموزشگاه خود هستید کمک کند. می‌دانیم که معقول نیست که معلم کل برنامه‌های درسی خود را تدریس کند و انتظار داشته باشد که دانش آموزان همه چیز را بیاموزند. بنابراین توصیه نمی‌شود که در حین تلاش برای تعمیر PLC ناکارآمد، همه مشکلات را به طور هم زمان رفع کنید.

یک برنامه مختصر از آنچه ابتدا باید انجام شود تهیه کنید و برای مراحل بعدی برنامه دیگری داشته باشید. دانش‌آموزان باید نشان دهند که می‌توانند استانداردهای اساسی را بیاموزند.

سعی کنید منابع را در نظر بگیرید و دیگران را به نسبت تواناییشان ارزیابی کنید و به برنامه خود اضافه کنید. این دستورالعمل را نگه دارید؛ هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است از شما خواسته شود که تعمیر یک PLC ناکارآمد را رهبری کنید.

تعمیر PLC
تعمیر و بررسی PLC

صرف نظر از اینکه چه کسی آماده کمک است، منتظر نباشید تا دیگران رهبری کار را در دست بگیرند. خودتان پیش قدم شوید. بخوانید، بیاموزید، شبکه‌بندی کنید و یک برنامه عملی ایجاد کنید. همانطور که مایکل جردن یکبار گفت: «من میتوانم شکست را بپذیرم. همه در کاری شکست می‌خورند اما من نمی‌توانم تلاش نکردن را بپذیرم.»

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید