درآمد اتوماسیون صنعتی

میزان درآمد:

دستمزد اتوماسیون
میزان دستمزد در اتوماسیون صنعتی

به طور کلی، این بررسی حاکی از افزایش جزئی حقوق جهانی در سطح 2019 است. یک نظرسنجی که در ماه نوامبر برای مخاطبان جهانی از طریق ایمیل ارسال شد، تقریباً 2000 پاسخ داشت؛ %60 از پاسخ دهندگان از ایالات متحده بودند. تقریبا %64 از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که در سال 2020 افزایش حقوق را دریافت کرده و یا انتظار داشتند که دریافت کنند. با این حال، تقریباً نیمی (47%) از کسانی که انتظار افزایش داشتند، پیش‌بینی می‌شود که کمتر از %4 باشند.

برای آگاهی از میزان دستمزد در مقایسه با همسالان جهانی خود، به شکل زیر مراجعه کنید. این شکل نشان می‌دهد که حدود %22 از کل پاسخ دهندگان 59.999 دلار یا کمتر درآمد داشته اند. %25 افراد، 60.000 تا 99.999 $ درآمد کسب کرده‌اند. و %41 پاسخ دهندگان بین 100.000 تا 174.999 دلار درآمد کسب کردند. کمی بیش از %10 از پاسخ دهندگان گزارش کرده‌اند که در سال 2019، 175.000 دلار یا بیشتر درآمد کسب داشته‌اند.

درآمد در اتوماسیون
میزان درآمد اتوماسیون صنعتی با توجه به نظرسنجی

 شکل زیر نشان می‌دهد که حدود %20 از پاسخ دهندگان ایالات متحده 89.999 دلار یا کمتر درآمد داشته‌اند. حدود یک سوم آن‌ها بین 90.000 تا 124.999 دلار درآمد کسب کرده‌اند. و یک سوم آن‌ها 125.000 تا 174.999 دلار درآمد داشته‌اند. %15 از پاسخ دهندگان ایالات متحده گزارش کردند که بیش از 175.000 دلار در سال 2019 درآمد داشته‌اند.

مقایسه درآمد اتوماسیون
میزان درآمد اتوماسیونِ خود در مقایسه با آمریکا

همه گیری کرونا و محیط کار:

با بسیاری از معیارها، سال 2020 یک سال بی سابقه از اختلال، عدم اطمینان و تغییر بوده است. داستان کرونا ویروس در بهار آغاز شد و تأثیرات همه گیری COVID-19 بر افراد، اقتصاد‌های محلی و ملی، مشاغل فردی و زنجیره‌های تأمین جهانی که هم اکنون نیز ادامه دارد، نیز بر همگان اشکار بود. ناگهان؛ کار از راه دور، فاصله اجتماعی و ضد عفونی کردن محل کار و غیره، به موارد مهمی در سطح جهان تبدیل شدند، بنابراین در نظرسنجی امسال چند سوال در مورد تجربیات متخصصان اتوماسیون در طی این بیماری همه گیر مطرح شد.

برخلاف تجارت خرده فروشی، مشاغل رستوران یا صنعت مسافرت، گزارش‌ها حاکی از آن است که اکثر شرکت‌های صنعتی به خوبی با طوفان همه‌گیری روبرو شدند. پاسخ‌های فراوان به نظرسنجی حاکی از عدم تغییر در وضعیت محل کار یا فقط توجه مثبت به تلاش شرکت‌ها برای حفظ وضعیت عادی کارکنان بود.

تجربه شخصی از مواجهه با همه‌گیری هرچه که باشد، به نظر می‌رسد که سایر متخصصان اتوماسیون موارد مشابهی را تجربه می‌کنند. افراد به طور خاص در مورد حقوق و دستمزد گفتند:

  • بهبود نرخ دستمزد، پس از تقریبا %20 کاهش حقوقی که شامل تیم‌های شرکت‌ها شد.
  • کاهش حقوق و مزایایی که قبلا برای شایستگی یا خرج‌های زندگی داده می‌شد. همه این‌ها به علت دورکاری در شرایط همه‌گیری بود.
  • داشتن مرخصی‌های بدون حقوق و دستمزد.
  • کم و پراکنده بودن حقوق و مزایا.

همچنین تعدادی از کارکنان اخراج، ممنوعیت از کار و سایر شکاف‌های شغلی ناشی از کرونا را گزارش کردند.

در این گزارش‌ها موارد زیر گفته شده بود:

  • کاهش فروش، رها کردنِ پیمان‌کاران، خستگی شدید کارمندان.
  • ارزیابی‌های مکرر و شدید پروژه‌ها.
  • حذف بسیاری از موقعیت‌های شغلی در یک کمپانی و اخراج نفرات.

برای برخی از افراد، کار از راه دور در سال 2020 یک ضرورت بود. یک نفر نوشت: “بیماری همه‌گیری من را مجبور کرده است که برای خود مراقبتی، هفته ای دو روز در خانه کار کنم.” دیگری گفت، “در اتوماسیون، ما عادت کرده‌ایم از راه دور کار کنیم. بنابراین، هیچ چیزی تغییر نمی‌کند.” همینطور که مشاهده می‌کنید نظرات در حوزه شغلی و حقوق کاملا متفاوت و گوناگون می‌باشند.

اتوماسیون در همه گیری
اتوماسیون صنعتی و محیط کار در دوران همه‌گیری

تقریباً نیمی (%48) از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که توانایی انجام کار خود را از راه دور دارند، در حالی که %25 گفتند که این کار را نمی‌کنند. بیش از یک چهارم (%26.8) گفتند که در اوایل سال، از راه دور کار می‌کردند.

با انطباق دفاتر و کارخانه‌ها با پروتکل‌های جدید ایمنی، جالب است که ببینیم چگونه محل کار در سال 2021 تغییر می‌کند. همگان چند ماه بعد به دفتر خود بازگشتند. افراد ماسک می‌زنند و بهداشت را رعایت می‌کنند. حجم کار ثابت مانده است و شرکت‌ها با خلاقیت و تأثیرگذاری، سیاست‌هایی را برای حفظ امنیت مردم وضع کرده‌اند.

همچنین تا کنون در بسیاری از کشور‌ها، شرکت‌ها و کمپانی‌ها به روال سابق بازگشتند و میزان دورکاری کاهش یافته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید