جفت دیجیتالی
میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

پیشرفت این صنعت

جفت دیجیتالی عبارت جدیدی نیست اما در کنار هوش مصنوعی (AI) به طرز زیادی در تغییر شکل عملیات صنعتی، ارزشمند است.

جفت دیجیتالی یک تکنولوژی در حال تکامل می‌باشد که در طول چرخه تولید کارخانه (طراحی فرآیند، تعمیر و نگهداری) اطلاعاتی‌ را در مورد عملکرد آن، به دست می‌آورد.

چرا جفت‌های دیجیتالی و نوآوری‌ها در AI برای عملیات صنعتی در حال حاضر بسیار ارزشمند هستند؟

با عدم قطعیت، ناپایداری و سوالاتی که در مورد دورنمای اقتصادی آینده در بازار حال حاضر وجود دارد، هر سازمان صنعتی به دنبال روش‌های جدیدی برای هدایت و سودآوری بیشتر است. اما مهم‌تر از همه اطمینان از امنیت عملیات است.

مدیران، حوزه دیجیتال را به عنوان یک راه کلیدی برای حفظ سلامت و صحت تجهیزات، بدون وجود کارگران در کارخانه، می‌بینند. بلکه آنها در حال اثبات تاثیرگذاری بر بسیاری از سازمان‌های صنعتی هستند.

مهم تر از همه، آنها اطلاعاتی را در مورد سلامت تجهیزات و امنیت در آینده ارائه می‌کنند که هیچ انسانی قادر به انجام آن نیست.

کپی مجازی

کپی مجازی
استفاده از فناوری digital twins در ساخت و ساز

جفت دیجیتالی کپی‌های مجازی‌ای را از مکان‌های فیزیکی، فرآیندهای کارخانه و فرآیندهای تجاری تولید می‌کند و در کنار AI، متصدیان کارخانه را قادر می‌سازد تا از اتفاقات و مشکلات موجود در کارخانه، زودتر از موعد خبر دار شوند.

این دو فناوری ضرورتا هر آنچه که در کارخانه رخ می‌دهد را جمع‌آوری می‌کنند و با ارائه اطلاعات داده‌ای، به متصدیان کارخانه برای رسیدن به تصمیمات عملیاتی بهتر و رسیدن به برتری در عملیات‌های بزرگتر، کمک می‌کنند.

چگونه این فناوری بازده‌ یک کارخانه صنعتی را زیاد می کند؟

با عمیق‌تر شدن مفهوم جفت دیجیتالی، زیبایی آن در قابلیت ارائه یک لنز جایگزین به کارخانه‌ها و کمپانی‌ها است که از طریق آن بتوانند عملیات خود را ببینند و بینشی در داخل کارخانه و فرآیندها داشته باشند که به آنها کمک کند تا از بازده‌های عظیمی که در کارخانه مخفی شده است، پرده‌برداری کنند.

عملیات کارخانه ای

نگهداری حوزه دیگری است که در آن مزیت استفاده از AI و جفت دیجیتالی را درک می‌کنیم. عوامل دیجیتال که توسط AI تقویت شده‌اند، می‌توانند چند هفته زودتر ورشکستگی و مولفه‌های مسبب آن را پیشبینی کنند. جفت‌های دیجیتالی پس از آن می‌توانند اقدامات فرآیندی را برای حفظ سلامت تجهیزات معین کنند. جفت دیجیتالی یک توانمندساز قدرتمند برای پایداری، اندازه‌گیری و بهینه‌سازی بهتر است.

مزیت جفت دیجیتالی

شبیه سازی تجهیزات
طراحی و شبیه‌سازی تجهیزات کارخانه

یک مزیت جالب دیگر از جفت دیجیتالی قابلیت آن برای کمک به آموزش مجازی متصدیان کارخانه است. سناریوهای پرخطر زیادی در کارخانه مانند خاموشی‌ها وجود دارد.

به عنوان نکته نهایی، اکثرا پرسیده می‌شود که آیا این به معنای آن است که کارگران کمتری در محیط صنعتی خواهند بود؟ آنچه فناوری‌های دیجیتال و AI انجام خواهند داد آزاد کردن کارگر، متصدی و کارکنان حفظ و نگهداری است که تا بتوانند کارهای با ارزشتری را انجام دهند. و تنها کار سخت آن‌ها بررسی نهایی محصولات باشد.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید