تکنولوژی AI
میانگین امتیاز این مقاله: 3 از 5
( تاکنون 1 نفر امتیاز داده‌اند )

هدف نرم‌افزار هوش مصنوعی بدون کد Canvass AI این است که از طریق دسترسی بیشتر به AI برای مفهوم‌سازی داده‌ها و شناسایی گرایش‌های موجود، بر خلاء مهارت‌های دیجیتالی غلبه کند.

با توجه به این‌که هدف عملیاتی بخش انرژی ایجاد تعادل بین بازدهی، سودآوری و پایداری است تکنولوژی‌هایی مانند هوش مصنوعی (AI) بیش از پیش به فرآیند تولید، انتقال و توزیع نیرو راه پیدا کرده‌اند.

کاربردهای هوش مصنوعی:

 

در بخش انرژی، شاید یافتن راه‌هایی برای بهره‌وری بیشتر از دارایی‌های موجود، مهم‌تر از تولید آن باشد. خصوصا در زمینه‌هایی مانند نفت و گاز، که در آن حاشیه‌ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته‌اند. زیرا از زمان آغاز و شیوع بیماری کووید 19 مردم در خانه‌ها مانده‌اند و حمل ونقل متوقف شده است.

همانند بخش تولید بسیاری از افراد، AI را به دلیل توانایی‌اش در کمک به شرکت‌ها برای مقابله با حجم بی‌سابقه‌ای از داده‌های تولید شده توسط دستگاه‌ها، به عنوان پیشرو در فرآیند تحول دیجیتالی در بخش انرژی می‌دانند.

AI با کمک به استخراج دیدگاه‌هایی از این داده‌ها، اپراتورها را قادر می‌سازد تا به شکلی سودمندتر تغییراتی که سبب بهینه‌سازی محصول می‌شوند را اعمال کنند.

طبق پیش‌بینی مجمع جهانی اقتصاد، نفت و گاز از طریق بهینه‌سازی عملیاتی زیرساخت‌های خود، به تنهایی پتانسیل درآمد 275 میلیارد دلاری را دارند.

اگرچه نظرسنجی‌های اخیر بنیاد MAPI نشان می‌دهد 47 درصد از پاسخ دهندگان می‌گویند: نیروی کار شرکت‌شان فاقد مهارت‌های لازم برای ادغام AI درون جریان کارشان هستند.

به همین دلیل وجود یک رویکرد قابل دسترس‌تر می‌تواند به طور قابل توجهی استفاده از آن را تسهیل نماید.

پیرو این روند، اخیرا دو شرکت انرژی مهم متخصص در حوزه نفت و گاز و زمین‌گرمایی از  Cavass AI استفاده می‌کنند. پلتفرم هوش مصنوعی مبتنی بر ابر  از طریق یک مدل نرم‌افزاری به عنوان سرویس (software as a service) یا به اختصار (SaaS) کار می‌کند

در Casvass AI از رویکرد «بدون کد» استفاده می‌شود که شرکت امیدوار است بتواند مزایای حاصل از استفاده از AI را مستقیما در دسترس اپراتورها و مهندسان بگذارد.

هومرا مالک، مدیرعامل شرکت Canvass AI گفت:« اضافه شدن این مشتری‌ها، ثابت می‌کند شرکت‌های صنعتی می‌توانند با استفاده از پلتفرم AI بدون کد ما، به‌سرعت از سرمایه‌گذاری‌های دیجیتالی خود کسب سود کنند.

AI
فناوری هوش مصنوعی در ربات‌ها

یک پلتفرم جدید

پلتفرم Canvass AI بر روی سه رکن اصلی بنیان شده است که عبارتند از: ارائه بینش‌هایی برای بهبود انعطاف‌پذیری، توانمندسازی نیروی کار عملیاتی و برطرف ساختن معضل اعتماد به مشاوران.

در نتیجه، این پلتفرم AI است که در آن تیم‌های عملیاتی می‌توانند سبب ایجاد تاثیری فوری بر عملیات‌های روزمره خود شوند. ویژگی‌های برجسته پلتفرم Canvass AI عبارتند از:

 • اتصال خودکار
 • استانداردسازی و پاکسازی داده‌های جمع‌آوری شده از منابع مختلف
 •  تجسم داده‌های تعاملی که مهندسان را قادر می‌سازد تا از طریق چارت‌ها و نمودارها اطلاعات را مفهوم‌سازی کنند،
 • الگوهای یادگیری ماشینیِ از قبل کدگذاری شده که می‌توان از آنها برای موارد رایجی مانند تشخیص ناهنجاری، بهینه سازی دارایی و فرآیند و پیش‌بینی خرابی دارایی‌ها استفاده کرد.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 1

5 دیدگاه‌ها

  • خب داداش من مهمه. حالا ما فاصله داریم با این کارها اما جایی که دیتا هست خوراک ai و ml میشه
   تو صنعت و اتوماسیون صنعتی هم انواع دیتاها میاد تو سیستم، یه machine learning میزنی روش و تمااام

   • یه جوری میگی یه ماشین لرنینگ میزنن روش انگار مثلا خم رنگرزیه . نه بابا از این خبرا نیست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید