Ethernet switch
میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

سوئیچ های اترنت زمانی فقط با برنامه های کاربردی آن مرتبط بودند، امروزه این سوئيچ ها محصولات اصلی در صنایعي مانند ارتباطات نظامی تا ریلی مي باشند.

اتصال، پايه ي تکنولوژی مدرن مي باشد. چه سیستم های کامل صنعتی، سازمانی، تجاری، تجهيزات خانه هوشمند یا راهكار های نظارت پزشکی باشد ، اكثر اتصال بی سیم توسط سوئیچ های اترنت امکان پذیر مي باشد.

در گذشته، سوئیچ های اترنت تقریباً به طور انحصاری در محیط های فناوری اطلاعات (IT) به كار مي رفتند ، اما به سرعت در بسیاری از برنامه های کاربردی شامل صنایع مهم مانند راه آهن، دریانوردي ، صنعتي و دفاعي استفاده مي شوند.

با IOT انتظار مي رود تا سال آینده به حدود 25 میلیارد دستگاه برسد، این دستگاه ها به یک كالاي اساسي از ساختارهای شبکه های صنعتی مدرن تبدیل می شوند و پردازش و به اشتراک گذاری سریع و امن داده ها را امکان پذیر می کنند.

سوئیچ اترنت چیست؟

سوئیچ اترنت (یا سوئیچ شبکه) یک پل شبکه چند پورت مي باشد که دستگاه های موجود در شبکه را با استفاده از سوئیچ برای دریافت و انتقال انتخابی بسته های داده از یک پورت به یک دستگاه انتهایی متصل می کند.

نمودار بلوک سوئیچ اترنت برای یک برنامه محاسباتی.

سوئیچ های اترنت مانند hubs و پل ها، براي ايجاد شبکه های بزرگتری مانند شبکه های گسترده ای که در محیط های صنعتی و سرمايه گذاري مانند ساختمان های اداری و تاسیسات تولیدی دیده می شود، به هم متصل مي شوند.

در اینجا با نگاهی گذرا به نقش های سوئیچ های اترنت در ایجاد اتصال به صنایع كليدي برجسته شده است.

نظامي

ناگفته نماند که ارتش امروز برای تصمیم گیری سریع و حياتي، به اطلاعات دقیق درمدت زمان كم پافشاري زيادي دارد. این امر باعث می شود شبکه های ارتباطی ایمن، پرسرعت و قابل اعتماد و سیستم های تعبيه شده برای عملیات نظامی مدرن حیاتی باشند.

در حالی که اطلاعات و داده ها به طور معمول در این زمینه تحلیل و پردازش می شوند ، اما اغلب ضروري است تا دوباره به مراکز فرماندهی منتقل شوند. اغلب برای اطمینان از تصمیمات سریع و پاسخ مناسب به موقعیتهای پویا و ناپایدار، این کار باید با اطمینان ، سریع و کارآمد انجام شود.

يک سوئیچ اترنت نظامی توسط MilDef ، که می تواند تا 40- درجه سانتیگراد کار کند.

به دلايل امنیتي، سوئیچ های اترنت برای صنايع نظامي شامل ویژگی های بومی هستند که حداکثر حفاظت از داده ها مانند احراز هویت در سطح پورت و پورت های فیبر نوری برای دفاع در برابر جاسوسی الکترومغناطیسی را به همراه دارد.

نمودار بلوکي سوئیچ اترنت برای کاربردهای نظامی.

سوئیچ ها نیز باید با توجه به محیط های عملیاتی بالقوه ، مقاوم، زمخت و  در برابر دماهاي حداكثر، مقاوم باشند. این مهم توسط ملاحظات طراحی مانند ضخامت صفحه مدار چاپی (PCBS) ، محفظه های محافظت از نفوذ و مقاومت در برابر تداخل فرکانس رادیویی (RFI) بدون تاثير در اندازه ، وزن و قدرت، حاصل می شود.

صنعت

در یک شبکه صنعتی، سوئیچ های اترنت یکی از اساسی ترین دستگاه ها مي باشند. سوئيچ هاي اترنت پهنای باند شبکه را افزایش می دهند و ابزار تعیین کننده ای برای برنامه های کنترل صنعتی هستند ، امکاناتی مانند کارخانه های هوشمند و تاسیسات تولیدی را قادر می سازند تا در مقیاس های مورد نیاز برای نوآوری و تأمین تقاضا کار کنند.

سوئیچ اترنت Cisco Catalyst IE 3300 Series برای کاربردهای صنعتی.

علاوه بر ملاحظات طراحی زمخت مانند محفظه های فولادی به سبک صنعتی و مقاوم در برابر ضربه ، لرزش و درجه حرارت بيش از حد ، سوئیچ های اترنت صنعتی معمولاً با برق DC كار مي كنند و شامل ورودی های اضافی برق هستند. این كار منبع تغذیه را قادر به تهیه پشتیبان آماده به کار می کند که حداکثر زمان کار را تضمین کند.

محیط های ريلي ناهموار

در صنعت ریلی ، سوئیچ های اترنت بسته به نوع کاربرد ، اهداف مختلفی را دنبال مي كنند. برای مثال ممکن است لازم باشد داده ها را از حسگرها و دوربین ها منتقل کنند یا ممکن است از آنها برای دسترسی مسافران به اینترنت استفاده شود.

در هر دو مورد استفاده (انتقال داده از حسگرها ، دوربین ها و سایر تجهیزات) ، سرعت و کارایی بالا موثر مي باشد. علاوه بر این ، سوئیچ اترنت باید به اندازه کافی مقاوم و زمخت باشد تا بتواند در یک محیط کار سخت از عهده آن برآید ، طبق استانداردهایی مانند ip30 مهندسی شده و در محفظه های سخت محصور شده باشد تا از آن در برابر ضربه ، خراش و لرزش محافظت کند.

نمونه ای از یک سوئیچ اترنت که در محیط های سخت ريلي مورد استفاده قرار ميگیرد: سوئیچ Duagon NL30 که مطابق با استاندارد EN 50155 مي باشد.

بسته به مکانی که سوئیچ اترنت برای استفاده در نظر گرفته شده است ، مانند وسیله نقلیه موجود در جاده یا ماشین حمل و نقل ، ممکن است با استانداردهای دیگر مانند استاندارد ريلي EN 50155 درجه بندی شود تا گواهی دهد که سوئیچ می تواند در دامنه های دمايي ، شوک ، و لرزش مقاوم باشد که همراه با کاربردهای موجود در وسایل نقلیه مي باشد.

یک كالاي اساسي در محیط های صنعتی

در حالی که استفاده از سوئیچ های اترنت زمانی در محیط هایی مانند دفاتر محدود بودند، اکنون در سراسر محیط های صنعتی حضور دارند.

از آنجا که محيط هايي که از اين كليد ها استفاده می شوند ، به ویژه صنعت iot در حال رشد مي باشد، و اتصال به بخشها و برنامه های بیشتری گسترش می یابد ، اهمیت و سودمندی آنها ، با توجه به فناوري “جذاب” و مورد توجه آن بیشتر ارزشمند خواهد شد.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید