پنل HMI

HMI کامل‌ترین ترکیب دستگاه‌های عملگر و نرم‌افزار‌های مهندسی می‌باشد

هر جا که افراد مجبورند با ماشین‌آلات و کارخانه‌هایی که وظایف صفر تا صد یک پروژه را انجام می‌دهند کار کنند، تجهیزات نظارت و کنترل برای اپراتور‌ها مورد نیاز است. پیدا کردن دستگاه مورد نیاز برای این وظیفه‌ خاص، سخت نیست. چالش، پیدا کردن راه‌حلی است که در آینده مشکلی ایجاد نکند و منعطف باشد همچنین بتواند با یک شبکه سطح بالا یکپارچه شود و بتواند به تقاضاهای رو به افزایش در صنعت پاسخ دهد. این تعامل میان بهترین سخت‌افزار‌ها و نرم‌افزار‌ها مانند HMI (Human Machine Interface) هم موجود است که حتی به نیازهای ماورای کاربردهای استاندارد نیز پاسخ می‌دهد؛ مهندسی نرم‌افزار و همچنین زمان اجرای آن است که SIMATIC HMI را تبدیل به راه‌حلی کرده که شما برای صنعت خود به دنبال آن هستید..

مجموعه الگوی HMI برای پنل‌های پایه‌ای مانند WinCC در دسترس است که به شما این توانایی را می‌دهد تا بازه‌ای از الگوهای تعاملی موجود را به منظور تجسم بصری سیستم اتوماسیونِ خود دانلود کنید. این کار می‌تواند از طریق HMI Template Wizard به وسیله تعداد بسیاری از ابزارهای ویرایشی، سفارشی سازی بیشتری شود.

پنل های کلیدی HMI

پنل کنترل
پنل‌های کنترلی HMI

در گذشته، ورودی اپراتور یک ماشین به ندرت بدون سیم‌کشی دائمی کنترل های اپراتور ممکن بود. چه با کلید توقف اضطراری، سوئیچ فشار الکترونیکی، چراغ های نشانگر، یا با کلید های سوئیچ ها سر و کار داشته باشید: همه این کنترل ها باید برنامه‌ریزی، مرتب، نصب، سیم‌کشی، برچسب‌گذاری و تعمیر و نگهداری شوند. زیمنس ثابت کرده است که با استفاده از پنل‌های کلیدی HMI می‌شود این کارها را با هزینه کمتر و کارآمدتر انجام داد.

سیم‌کشی را کاهش دهید

با پنل‌های کلیدی SIMATIC HMI  همه چیز به طور قابل ملاحظه‌ای ساده‌تر می‌شود و بسیاری از عملکردهای پایه‌ای می‌توانند ترکیب شوند تا هزینه‌ها بهینه شود و زمان تنظیمات و نصب حداقل شود. در مقایسه با نصب مرسوم، استفاده از پنل‌های کلیدیِ از قبل سرهم‌بندی شده و آماده نصب، موجب می‌شود تا سیم‌کشی به حداقل کاهش یابد.

HMI در صنعت
نظارت آسان سیستم‌ها با HMI
  • در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید، نه در عملکرد

پنل‌های کلیدی SIMATIC HMI کاربران را به وسیله عرضه کردن دستگاه‌هایی با بیشترین انعطاف ممکن در محدودترین فضا و با دلخواه‌ترین قیمت، تحت تاثیر قرار می‌دهند. همچنین مزایای فراوان دیگری را نیز ارائه می‌کنند.

  • سریعتر کار کنید

جعبه را باز کنید، کلیدها را نصب کنید، کابل‌ها را متصل کنید و در آخر برچسب گذاری کنید. همه این مراحل کاری بدین معنی است که نصب و سیم‌کشی  یک شیر برقی و کلیدهای مورد استفاده می‌تواند زمان بسیاری را صرف کند و همچنین این فرآیند به شدت به خطا حساس است. هرچه که الان گفته شد به کمک پنل‌های کلیدی SIMATIC HMI، به دست فراموشی سپرده شده است. اکنون صرفه‌جویی در زمان تا 80 درصد امکان‌پذیر است.

  • مقرون به صرفه‌تر

همچنین در هزینه مواد، صرفه‌جویی قابل توجهی خواهید داشت. اتصال به پنل‌های تک کلیدی، حتی سه کلیدی، هزینه را جبران می‌کند. کلیدهایی که در ابتدا مورد نیاز نیستند، می‌توانند بعدا و به وسیله تنظیمات، فعال شوند.

نظارت با HMI
عملکرد سریع خط تولید با نظارت HMI

پنل های پایه‌ای نسل دوم

با عملکردهای سطح بالای HMI، پنل‌های نسل دوم SIMATIC HMI، سری‌های ایده‌آلی برای کاربردهای ساده HMI هستند. این سری از دستگاه‌ها با پنل های نمایشی 4، 7، 9 و 12 اینچی عرضه می‌شوند و با نمایشگرهای کلیدی یا لمسی ترکیب شده‌اند که در نمایشگرهای صفحه تخت به شکل خلاقانه‌ایی با کیفیت بالای 64000 رنگ به بازار می‌آیند. همچنین می‌توانند به حالت افقی نصب شوند و به ویژه به دلیل روشنایی قابل تنظیم، کم مصرف هستند. رابط کاربری خلاقانه، بازه گسترده‌ای از عملگرهای بهبود یافته را از طریق کنترلر‌ها و گرافیک جدید، در اختیارمان قرار می دهد. رابط USB این توانایی را به شما می‌دهد تا به یک کیبورد، موس و اسکنر بارکد متصل شوید. همینطور به شما این امکان را می‌دهد که داده‌ها روی یک کارت USB پشتیبانی کنید.

مزایای پیشرفته برای کاربرد های پایه‌ای

  • نرم‌افزاری مقیاس‌پذیر برای تنظیمات ساده

پنل‌های پایه‌ای نسل دوم SIMATIC HMI می‌توانند به وسیله SIMATIC WinCC (TIA Portal) با هزینه مقرون به صرفه تنظیم شوند. نسخه پایه‌ای هم اکنون قابلیت استفاده برجسته‌ای را عرضه می‌کند و کارایی مهندسی بی سابقه‌ای را در این چارچوب به همراه دارد. کاربر به سادگی می‌تواند برنامه‌های گرافیکی را در زمانی کوتاه خلق کند. از آن‌جایی که نرم‌افزار مقیاس‌پذیر است، کاربر می‌تواند با راه‌حلی کوچک شروع کند و هر زمان که نیاز بود آن را گسترش دهد.

  • نمایشگرهای صفحه تخت با وضوح بالا

پنل های پایه‌ای نسل دوم SIMATIC HMI با وضوحی بالا در بازه‌های 4 تا 12 اینچ در دسترس هستند. روشنایی نمایشگر تا 100 درصد قابل تنظیم است که انعطاف‌پذیری مطلوبی را فراهم می‌کند. رابط کاربریِ خلاقانه جدید، تنوع عظیمی را در تجربه و کار با آن فراهم ساخته است. پنل‌های جدید SIMATIC HMI صفحه لمسیِ کاربر پسندی را ارائه می‌کنند و به خصوص دارای کلیدهای (Push Button) آزاد و قابل تنظیم دارد.

  • قابلیت اتصال

رابط USB، اتصال کیبورد، موس یا اسکنر بارکد را آسان‌تر می‌کند و از ذخیره آسان داده‌ها روی یک کارت USB پشتیبانی می کند. به لطف رابط PROFIBUS یا PROFINET، پنل‌های پایه‌ای نسل دوم SIMATIC HMI امکان اتصال به PLC‌های مختلف را فراهم ساخته‌اند. تجسم برنامه‌های کاربردی پی ال سی SIMATIC S7-1200 ارزش فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید