میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

زیمنس از طریق پلتفرم Siemen’s Industrial Edge در حال ادغام داده های ابر گوگل و تکنولوژی های هوش مصنوعی/ یادگیری ماشینی است.

گسترش محاسبات ابری

در چند سال گذشته که صنایع شروع کرده‌اند به استفاده گسترده از سرویس های محاسبات ابری، AWS (خدمات وب آمازون) و Microsoft’s Azure معمولا دو تا از مهم‌ترین سرویس‌های ابری ذکر شده برای این اپلیکیشن‌ها بوده اند.

SAP’s S/4HANA cloud نیز مهم بود اما نوعا برای خدماتی که تکنولوژی‌های خاصی را می‌طلبید و با محصولات SAP همسو بودند، اگرچه تا همین اواخر در بسیاری از اپلیکیشن‌های تولید ابر به‌طور برجسته از سرویس‌های ابر گوگل صحبتی به‌میان نیامده بود.

در سال گذشته گوگل در تلاش بوده‌است تا از طریق برخی اطلاعیه های مهم، مانند اتحاد با OSIsoft و System PI و همین اواخر از طریق همکاری با زیمنس پیرامون اپلیکیشن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی (AI)، تغییراتی ایجاد کند.

گوگل و زیمنس

این دو شرکت در راستای ادغام تکنولوژی ها، این امکان را فراهم می‌آورند تا تولیدکنندگان بتوانند «داده‌های کارخانه خود را هماهنگ سازند، مدل های AL/ML مبتنی بر ابر را در راس این داده ها قرار دهند و در مرز شبکه (network edge) از الگوریتم‌های مربوطه استفاده کنند. این به ایجاد اپلیکیشن‌هایی مانند بازدید چشمی محصولات یا پیش‌بینی استهلاک ماشین‌های خط تولید منجر می‌شود.»

الکس لورنز نایب رییس کنترل اتوماسیون کارخانه در بخش Siemens Digital Industries( صنایع دیجیتالی زیمنس) می‌گوید: « پتانسیل هوش مصنوعی برای تغییر اساسی در محدوده کارخانه بسیار فرسوده است. امروزه بسیاری از تولیدکنندگان هنوز درگیر پروژه های آزمایشی AI هستند. قصد داریم تغییراتی در این خصوص ایجاد کنیم.»

وقتی از سخنگوی زیمنس خواستیم تا توضیح دهد آیا این توافق‌نامه زیمنس با گوگل، بر سایر توافق نامه‌های ابری این شرکت با سایر تامین‌کنندگان، مانند توافق‌نامه با SAP’s S/4 HANA Cloud بر سر پلتفرم Siemens Mindsphere IoT   تاثیر دارد یا خیر، وی گفت: «به مشتری – و همچنین رابط کاربری- این فرصت را می‌دهیم تا بتواند در انتخاب [ارائه دهنده ابر ارجح] انعطاف داشته باشند.

AWS و Alibaba

در حال حاضر با AWS و Alibaba کار می‌کنیم که نشان‌دهنده گستردگی ارائه‌های ابری ماست که بیشترین انعطاف‌پذیری را در اختیار مشتری‌ها می‌گذارد.»

در خصوص توجه به افزایش تمرکز گوگل بر صنعت، الکس وست، تحلیل‌گر ارشد در اومیدا، شرکت تحقیقاتی و مشاوره‌ای می‌گوید:« برای ورود گوگل به بازار تولید دیر شده است اما اطلاعیه اخیرا Google Cloud for Manufacturing (ابر گوگل برای تولید) و افزایش چشمگیر حضور شرکت‌ها در نمایشگاه Hannover Messe 2021، نشان‌دهنده تمرکز در حال رشد گوگل برای هموار کردن زمینه برای ورود AWS و Azure درصنایع است.»

با توجه به سطح بالای همکاری با زیمنس در این پروژه ، وست گفت همکاری با زیمنس امکان دسترسی گوگل به «بیشترین فضا در دستگاه های صنعتی را فراهم می‌کند زیرا در حال حاضر حدود یک سوم کل PLCهای (کنترل‌گر منطقی برنامه پذیر) حمل شده در جهان به زیمنس تعلق دارد.»

برای خواندن مطالب بیشتر در این زمینه میتوانید مقاله هوش لبه :افزایش قابلیت دسترسی به یادگیری ماشینی را مطالعه کنید .

همچنین میتوانید مارا در شبکه اجتماعی لینکدین همراهی بفرمایید.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید