میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

یکپارچه­ سازان سیستم­های اتوماسیون دارای نقش­ های متعددی هستند. در پایین ­ترین سطح، مسئول گردآوری دستگاه­ ها و ماشین ­های مختلف در یک سیستم یکپارچه و کارآمد هستند. به نوعی، یکپارچه ­سازان سیستم­ها به عنوان مدیران پروژه عمل می­کنند و ارتباطات بین مولفه ­های مختلف پروژه را بازبینی و مدیریت می­کنند. با این حال، به جای مدیریت کردن افراد و ایجاد تیم عملیاتی که می­تواند به طور موثر پروژه­ای را هدایت کند، یکپارچه ­ساز سیستم ماشین­ ها را مدیریت می­کند و آنها را گرد هم می ­آورد، و یک گروه یکپارچه فنی از تجهیزاتی ایجاد می­کند که به طور موثر کار خود را انجام می­دهند.

شرکت­های تولیدی صنعتی از یکپارچه­ سازان سیستم استفاده می­کنند تا خلاهای بین ماشین­ها را پر کنند تا فرآیند به هم پیوسته­ تر، کارآمدتر و سودمندتری از فعالیت­های کنونی ایجاد کنند. یکپارچه­ سازان سیستم­های اتوماسیون از انواع یکپارچه ­ساز­های سیستم استفاده می­کنند. یکپارچه­سازان سیستم­های اتوماسیون تخصصی شامل سیستم­های کامپیوتری، سیستم­های اطلاعاتی، سیستم­های تولیدی و سیستم­های روباتیک هستند. این موقعیت ­های تخصصی به معنای آن هستند که مهم نیست چه نوع سیستم اتوماسیونی مورد نیاز است، یکپارچه ­ساز مناسب می­تواند عمل کند.

آنچه به سیستم اتوماسیون کمک می­کند تا حدی قابل بحث است. برخی ماشین­هایی را در نظر می­گیرند که به عنوان نمونه ­ای از سیستم یکپارچه قادر به ارتباط برقرار کردن با یکدیگر هستند. دیگران سیستم­های را به عنوان مجموعه­ ای از مولفه ­ها در نظر می­گیرند، مثل ماشین­ آلات تولیدی، واحدهای کنترل، کامپیوترها و عملگرها. بدون توجه به اینکه چگونه سیستم یکپارچه تعریف شده است، یکپارچه­سازان سیستم، خود مهندسان هستند (یا شاخه­ای از شرکت مهندسی را تشکیل می­دهند)، که نقش اولیه ­شان فراهم ساختن کمک فنی برای افرادی است که کنترل می­کنند و همچنین کمک به صنایع اتومبیل است.

انواع مختلفی از یکپارچه ­ساز­های سیستم اتوماسیون وجود دارند که در این صنایع رایج هستند. PLCهای واسط (کنترل­گرهای منطقی قابل برنامه­ ریزی) تا HMIها (واسط ­های ماشین و انسان) که نوع رایجی از کار یکپارچه­سازی است و PLCهای واسط تا دستگاه ­های اندازه ­گیری میدان هم دارای چنین عملکردی هستند. بعد از یکپارچه ­سازی این سیستم­ها به عنوان بخشی از فرآیند پیوسته کنترل پروژه عمل می­کنند.

استفاده از کمک خارجی فرآیند دقیقی است. وقتی کار با سیستم­های اتوماسیون برای پروژه شرکتی را در نظر می­گیرید، مهندس بخش کنترل توصیه­ های زیر را ارائه می­کند:

  1. برقراری ارتباط

برای آنکه هر دو طرفین بتوانند آنچه از پروژه نیاز دارند را به دست آورند، برقراری ارتباط کلید اصلی است. شرکت باید درباره نیازهای خود مشخص و واضح عمل کند، به خصوص وقتی مساله طراحی مولفه ­ها، عملکرد، انعطاف­ پذیری، و قیمت مطرح می­شود. به طور مشابه یکپارچه ­ساز سیستم­های خودکار هم باید درباره مدت زمان پروژه، قابلیت­های ماشین و نتایج مورد انتظار واضح عمل کند. علاوه بر آن، شرکت باید برای یکپارچه ­ساز سیستم دسترسی به ماشین­ها و کارمندان را تا حد ممکن خیلی زود فراهم سازد تا به برنامه­ ریزی پروژه کمک کند.

  • افراد ذی نفع را مشخص کنید

مشخص کردن اینکه هر یک از طرفین در آغاز پروژه چه چیزی نیاز دارند با برقراری ارتباط دست به دست می­چرخد. نوشتن نتایج بحث­های مربوط به برنامه­ ریزی می­تواند راه مفیدی برای اطمینان یافتن از این مساله باشد که هر یک از طرفین احساس می­کنند نیازهایشان رفع شده است و می­توانند سابقه دسته ­بندی ­شده ­ایی از اطلاعات لازم را فراهم کنند.

  • همه اسناد را بخوانید

قبل از آنکه پروژه آغاز شود، یکپارچه­ ساز باید برای شرکت اسناد مورد نیاز مرتبط با یکپارچه­ سازی سیستم را فراهم سازد. برای موفقیت پروژه ضروری است که شرکت اسناد را مطالعه کند و به دنبال واضح بودن موارد باشد و در صورت نیاز سوالاتی بپرسد.

  • ارتباط بیشتر

افراد اصلی (مثل مدیران و عملگران) را در هر مرحله از پروژه قرار دهید و مطمئن شوید که همگی از آنچه رخ می­دهد آگاه هستند.

  • تخصیص مدیر پروژه داخلی

برای جلوگیری از جر و بحث و سوء تفاهم، یک فرد را برای فعالیت به عنوان مدیر پروژه داخلی و فرد اصلی منسوب کنید.

  • از ابزارهای ارتباطی نفع ببرید

برگزاری جلسات هفتگی برای شرح پیشرفت و مدیریت پروژه می­تواند راه کارآمدی برای باقی ماندن در صدر مسائل در طول پروژه باشد. برگزاری جلسات با یکپارچه­ ساز سیستم حداقل یکبار در ماه قدم مهمی برای به روز ماندن و باقی ماندن در راستای پیشرفت­های پروژه است. شرکت می­تواند از این جلسات به عنوان راهی برای تخصیص وظایف، مسئول نگه داشتن افراد در برابر زمان موعد، و پیگیری استفاده کند.

  • انعطاف­پذیر باشید

تغییرات در طول پروژه رخ می­دهند. با انعطاف­ پذیر ماندن، شرکت­ها می­توانند تغییرات غیرمنتظره را به مزایایی برای خود تبدیل کنند. سیستم­ها و مشخصات اغلب مواقع نیازمند اصلاحات هستند، به همین دلیل آمادگی از قبل می­تواند به مشکلاتی که ممکن است رخ دهند کمک کند.

  • فراتر از مرزهای پروژه بیندیشید

به دنبال آموزش مناسب برای کارمندان باشید، مطمئن شوید که راهنماها در دسترس هستند و تعمیر و نگهداری مناسب را برای ماشین ­آلات جدید تعیین کنید. با پرسیدن سوال و فعالانه جستجو کردن اطلاعات لازم، شرکت قادر خواهد بود که به خوبی با یکپارچه ساز سیستم­ های خودکار کار کند تا بتواند به هدف مورد نظر دست یابد.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید