industrial automation

Sudhanshu Mittal می گوید، درك کاربراز شکاف ها و تمایل به استفاده از فناوری برای بهبود بهره وری ضروري مي باشد.

همانطور که دنياي توليد با تأثیر covid می جنگد ، به طور فزاينده اي صنایع به استفاده از فناوری های دیجیتال نياز دارند ( IIOT ، ابزارهای مبتنی بر AI برای مدیریت فعالیت های خود). بسیاری از عملکردهایی که قبلاً از طریق نظارت دستی به كار مي رفتند ، به دلیل فاصله اجتماعی و محدودیت های سفر مختل شده اند.

اتوماسیون، یک زمينه مشترک برای هر توليد كننده در IIOT مي باشد. توليد كننده ها در مورد اتوماسیون به عنوان یک ضرورت صحبت می کنند اما اغلب مفهوم آن را درك نمي كنند. فرآيند جامع اتوماسيون راه حل های رباتیک در فرآيند مونتاژ و در طبقه فروش برای تحویل مواد مي باشد. هر چند در واقعيت اتوماسیون بسیار بیشتر از این است. برخی از سناریوهای اتوماسیون به ویژه اتوماسيون مستقر در منطقه زنجیره تامین را بررسی مي کنیم.

نظارت بر فروشنده:

برای ساخت OEM ها نظارت بر فروشندگان آنها ضروري مي باشد. OEM ها به آگاهي از اطلاعات وسيله هاي مورد نياز در انبار نياز دارند و اين كار به اطلاعات بيشتري از رهيگيري محموله نياز دارد. همچنین این بدان معنی است که OEM ها باید از عملکرد تأمین کنندگان خود آگاهي داشته باشند – میزان تولید قطعات با کیفیت چقدر مي باشد، موجودی فعلی چقدر مي باشد. پیش از این، OEM ها برای ارزیابی وضعیت و تعیین اینکه کدام تامین کننده در بهترین شرایط برای تأمین سفارش مورد نیاز خود می باشد، از کارخانه های تأمین کنندگان خود بازدید می کردند.

به دلیل ایجاد اختلال در مراجعه افراد به دلیل covid ، تولید کنندگان در حال بررسی چگونگی اتصال آنها به سیستم تولید کننده خود هستند تا بتوانند میزان تولید و موجودی کالا وهمچنین محموله ها را با مشتریان (با تغییر اطلاعات محرمانه) به اشتراك بگذارند. اين كار به OEM ها در مورد تحویل سفارش گرفته شده يا حمل محموله ي در صف اطمينان مي دهد. OEM ها یک گزارش خودکار سفارشی در مورد وضعیت تأمین کننده خود دریافت مي کنند. از هر نظر این كار به عنوان اتوماسیون در زنجیره تامین طبقه بندی می شود حتی اگر ما هیچ بازوي رباتيكي یا وسیله نقلیه نداریم.

تأیید ارسال:

یکی از مشکلات اساسی آدرس دهی نادرست محموله است ، بنابراین باید چرخه پرهزینه بازگشت و سپس ارسال مجدد محموله را طی کنید. جدا از هزینه مستقیم، در پایان گیرنده می تواند باعث ایجاد اختلال در تولید شود که ممکن است مجازاتی را برای تأمین کننده به همراه داشته باشد. با استفاده از رهگيري خودکار با تطبيق محموله در برابر سفارش دریافت شده ، می توان از چنین اشتباهاتی جلوگیری کرد.  این راه حل ممکن است چندین لایه داشته باشد، بطوريكه امكان خطاي احتمالي سيستم وجود دارد .با نیمه اتوماسیون  كردن گيت كه در آن شخصي  اتوماسیون کامل را ثبت مي كند.

بازرسی محموله ورودی:

محموله هایی که محصولات از نظر وزنی تحویل داده می شوند، معمولاً کامیون بارگیری شده پس از تحویل در بدو ورود و کامیون خالی هنگام خروج وزن می شوند. سیستم می تواند به جای کم کردن دستی خواندن و محاسبه کالای تحویل داده شده، در قسمتي که شماره ثبت وسیله نقلیه یا بارکدی که در قسمت ورودی نصب شده است ، با این که وزن محموله به طور خودکار در سیستم وارد مي شود به عنوان شناسه در زمان خروج استفاده كند.

خارج از اتوماسیون، سناریوهای دیگری وجود دارد که ما به دلیل اختلالات covid نیاز به نظارت از راه دور داریم. ما در اینجا برخی از سناریوها را بررسی می کنیم.

رهگيري محموله:

برای ابقاي OEM ها، حتی 2 روز تأخیر در ارسال محموله باعث ایجاد اختلال در تولید مي شود مگر اینکه خطوط تولید به درستی مدیریت شود. برای این منظور OEM ها باید در روند حمل محموله قابلیت مشاهده در زمان واقعی را داشته باشند تا بتوانند با تولید محصولات مختلفی که اجزای مورد نیاز آنها را در انبار خود دارند، از خاموش شدن خط تولید جلوگیری کنند.

نظارت از راه دور:

یکی دیگر از چالش های OEM ها زمان بارگيري در اسکله است، بطوريکه افراد باید توسط کارکنان ستاد خود نظارت شوند و همچنین کارکنان ستاد به منظور بررسي حسن انجام كار باید توسط یک سرپرست نظارت شوند. پیش از این ، سرپرست ها شخصاً در اسکله ها برای نظارت حضور داشتند ، اما به دلیل covid ، بازدیدهای شخصی مختل شده است. دوربین های نصب شده در سایت های اسکله زيرساخت فناوری لازم را برای نظارت بر کار كاركنان ستادي و ارزیابی حسن انجام كار فراهم مي كنند.

با بررسي ما در زنجیره تأمین، اتوماسیون و نظارت از راه دور، موارد زیادی وجود دارد که فناوری دیجیتال می تواند ايفاي نقش داشته باشد. اين نظريه مهم است که کاربر خلا موجود در عملکرد خود را درک کند و تمایل به استفاده از فناوری برای بهبود بهره وری داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید