نیروگاه برق
میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به اینکه روز گذشته مصرف برق از ۶۷ هزار و ۱۲ مگاوات گذشت، اعلام کرد با ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق محدودیت‌ها کاهش خواهد یافت.

به نقل از توانیر، مصطفی رجبی مشهدی گفت: روز گذشته شاهد ثبت رکورد بی‌سابقه‌ای در نیاز مصرف برق به میزان ۶۷ هزار و ۱۲ مگاوات بودیم که باعث شد ناترازی تولید و مصرف برق به بیش از ۱۲ هزار مگاوات برسد که دلیل آن وارد مدار شدن صنایع عمده است.

رجبی مشهدی افزود: در حال حاضر نیاز مصرف برق در استان‌هایی مانند یزد و هرمزگان ۲۴ درصد و در مناطق شمالی ۳۰ درصد نسبت به روز مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

سخنگوی صنعت برق تاکید کرد: در صورتی که مشترکان تنها ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کنند، نیاز به برق جهت دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بیماران کرونایی تأمین و محدودیت‌های برقی کمتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه با وجود محدودیت‌های نیروگاه‌های برق‌آبی، امروز میزان تولید برق از مجموع نیروگاه‌های حرارتی و برق آبی کشور به ۵۵ هزار مگاوات رسید، اما همچنان تراز تولید و مصرف برق منفی است و فاصله زیادی وجود دارد که تنها با مدیریت مصرف و صرفه جویی ۱۰ درصدی قابل جبران است.

به گفته رجبی مشهدی روز گذشته میزان خاموشی‌ها به ۵۰ درصد روز ماقبل آن کاهش یافت و امروز هم خاموشی‌ها کمتر از روز گذشته است که البته آن مقدار اجرایی شده نیز منطبق با جداول خاموشی‌ها پیاده می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید