میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

مسئول GIS شرکت توانیر نیز با اشاره به فعالیت کمیته GIS با ۶ زیرکمیته در کشور اظهار کرد: GIS به عنوان بانک اطلاعاتی مرجع و مکانی است، سیستمی که قرار است مرکز اطلاعات شبکه قرار گیرد

مسئول GIS شرکت توانیر نیز در جلسه نرم افزار زیرکمیته GIS (نرم افزار GEDAT) که با حضور مسئول GIS شرکت توانیر و مدیران واحد GIS ۱۴ شرکت توزیع نیروی برق کشور در شرکت توزیع برق استان همدان برگزار شد، با اشاره به فعالیت کمیته GIS با ۶ زیرکمیته در کشور اظهار کرد: GIS به عنوان بانک اطلاعاتی مرجع و مکانی است، سیستمی که قرار است مرکز اطلاعات شبکه قرار گیرد.

سیدمحسن بنی فاطمه با اشاره به ضرورت تعریف استاندارد‌ها و توسعه متوازن GIS، افزود: باید همه ابعاد این سیستم از نظر سخت افزاری و نرم افزاری مد نظر قرار گیرد که در این راستا در بحث دستورالعمل‌ها سعی شده یکسان سازی داشته باشیم و برابر با استاندارد‌ها پیش برویم.

وی با بیان اینکه «داده»، سرمایه اصلی هر سیستمی است، گفت: به روزرسانی اطلاعات نیز باید در خلال فرایند‌ها انجام می‌شود.

مسئول GIS شرکت توانیر شرکت توانیر با بیان اینکه مأموریت GIS، حفظ و به روزرسانی داده‌های مکانی است، گفت: تاکنون اطلاعات خطوط ۲۰ کیلوولت و پست‌ها به طور کامل برداشت شده و امید است تا پایان سال اطلاعات فشار ضعیف نیز تکمیل شود.

امروز GIS یک ضرورت است
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه امروز GIS به یک ضرورت تبدیل شده است، گفت: هوشمندسازی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه بدون GIS امکان پذیر نیست و افزایش بهره وری و ارتباط با مشتریان با این ابزار زیرساختی میسر می‌شود.

علی سهرابی بیدار اظهار کرد: مأموریت این شرکت، توزیع برق مطمئن و پایدار است و ما برای تحقق این امر، چهار محور اصلی تعریف کردیم.

وی با بیان اینکه محور مهم و اول هوشمندسازی است، گفت: افزایش قابلیت اطمینان، افزایش بهره وری و ارتباط دوسویه و مستمر با مشتریان نیز از دیگر محور‌ها هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ادامه داد: حرکت در این محور‌ها ما را در رسیدن به مأموریت اصلی شرکت کمک می‌کند و می‌توانیم به هدف نهایی رسیده و تأمین برق پایدار را برای مشترکین خود تضمین کنیم.

سهرابی بیدار با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در حوزه GIS جزء شرکت‌های پیشگام است، افزود: این امر در پیک سایی امسال کمک خوبی برای ما بود که بتوانیم پیک تابستان امسال را مدیریت کنیم.

وی با تأکید بر کاربردی سازی و بروزرسانی اطلاعات GIS به عنوان دو مسئله مهم اظهار داشت: امید است با توجه به حوزه GIS و کاربردی سازی و بهره برداری از این ابزار زیرساختی به کار‌ها قوت و سرعت بخشیده و موجب افزایش رضایت مردم باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام اطلاعات خطوط فشار متوسط و ضعیف در استان برداشت و وارد نرم افزار شده است.

منبع : برق نیوز

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید