میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

انرژی

تحقيق جديد گروه  ARC Advisoryبر روي  Distributed Control Systems (DCS)  بوده است كه در توليد انرژي به كار گرفته شده‌اند؛ نتايج اين تحقيق نشان داد كه به صورت جهاني شاهد كاهش ميزان تجهيزات زغال‌سوز هستيم.

در واقع به صورت روزافزون، كارخانه‌هاي ذغالي غيرفعال مي‌شوند؛ به عبارت ديگر اين كارخانه‌هاي متناسب شرايط جديد به روز رساني يا سازگار نخواهند شد.

اين رويه در اروپا با سرعت بالايي رخ مي‌دهد؛ اما امروزه در شمال آمريكا، غالب تاسيسات توليدكننده انرژي از باد و نور خورشيد استفاده مي‌كنند.

با اينكه كشور چين به عنوان بخش اعظم بازار انرژي محسوب مي‌شود، اما هنوز هم به ساختن كارخانه‌هاي ذغالي ادامه مي‌دهد؛ البته اين كشور با سرعت بالايي، نسل تاسيسات توليدكننده انرژي‌هاي تجديدپذير را پياده‌سازي مي‌كند.

 Harry Forbesمدير بخش تحقيقات و نويسنده كليدي تحقيق  Distributed Control Systems (DCS) براي بازارهاي جهاني توليد انرژي، مي‌گويد:

«پيامد تغيير جهاني به سمت انرژي‌هاي تجديدپذير، به معناي اين است كه در آينده كارخانه‌هايي كه سوخت‌هاي فسيلي مصرف مي‌كنند، داراي سهم كوچكتري از بازار توليد انرژي خواهند بود؛ به علاوه آنها در آينده با ظرفيت كمتري فعاليت مي‌كنند.

اين موضوع بر روي هزينه‌هاي كارخانه (همانند هزينه‌هاي مربوط به  levelized cost of electricity (LCOE)) تاثير خواهد گذاشت. بنابراين از لحاظ اقتصادي، سرمايه‌گذاري جديد بر روي كارخانه‌هايي كه ذغال مي‌سوزانند، چالش برانگيز خواهد بود؛ با اين حال هنوز هم اينگونه كارخانه‌هاي براي سيستم‌هاي الكتريكي كلي، حياتي هستند».

اطلاعات بيشتري در مورد ARC’s DCS براي تحقيق نسل‌هاي انرژي

در اين تحقيق ARC به بررسي عملكرد بازار انرژي در گذشته و حال حاضر پرداخته شده است؛ به علاوه فناوري‌هاي مربوط، روندهاي تجاري و ارائه‌كنندگان پيشتاز فناوري در اين حوزه معرفي شده‌اند.

همچنين يك پيش‌بيني 5 ساله جهاني براي بازار جهاني DCS در تاسيسات توليد انرژي شده است. اين تحقيق جديد مبتني بر پايگاه داده تحقيقات تجاري ARC خواهد بود كه مربوط به پيشتازان اين حوزه است.

به علاوه در اين تحقيق از روش‌هاي اختصاصي مدل‌سازي اقتصادي نيز استفاده شده است. در اين تحقيق تحليلي ميان رقبا صورت گرفته است و يك پيش‌بيني پنج ساله بر اساس نواحي جغرافيايي، ميزان درآمد، ابعاد سيستم، نوع كارخانه، نوع پروژه و كاربردها ارائه شده است.

برای خواندن مطالب بیشتر در این زمینه میتوانید مقالات DCS درمقابل PLC : انتخاب يك سيستم كنترل مناسب و مقايسه سيستم‌هايDCS با سيستم‌هاي SCADA در محيط‌های خودكارشده ‌صنعتي را مطالعه بفرمایید.

همچنین لطفا مارا در شبکه اجتماعی لینکدین همراهی بفرمایید.

برای مطلع شدن از اخبار به روز صنعت جهان لطفا و حتما در خبرنامه سایت عضو شوید.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید