داده و اطلاعات

یک نرم افزار کاربردی

تامین کننده سیستم جوشکاری روباتیک از نرم‌افزار tManager Enterpris استفاده می‌کند تا داده‌های PLC را برای ذخیره و بازیابی، به پایگاه‌های داده در سطح سازمان ارسال کند.

شرکت اتوماسیون TranTek مستقر در میشیگان سیستم‌های جوشکاری، جابجایی مواد، بازرسی و مونتاژ خودکار را طراحی می‌کند و می‌سازد.

این شرکت به دلیل ساخت سلول‌های جوشکاری رباتیکِ از پیش تنظیم شده و همچنین واحدهای انتقال ربات، نوارهای جوشکاری، نوار نقاله‌ها معروف است.

یکی از پروژه های اتوماسیون که اخیراً این شرکت پیاده‌ سازی کرده است، TranTek را ملزم به توسعه سیستمی متشکل از شش ربات برش پلاسما کرد که می‌توانست شعله‌های پلاسما را به صورت همزمان با استفاده از دستور‌العمل‌های مختلف تولید بر روی قطعات بزرگ فولادی ساخته شده، پخش کند.

استفاده و دانلود داده ها
اتصال سیستم‌های IT به دستگاه‌های کنترلی

برش‌های پلاسما فلز را با استفاده از انتقال هوا یا گاز بی اثر از طریق مشعل پلاسما برای ایجاد قوس الکتریکی، برش می‌دهند. این عمل پلاسما را از طریق نوک مشعل مجبور به برش فلز می‌کند. قوس برش پلاسما می‌تواند به دمای 45000 درجه فارنهایت برسد.

tManager دستورالعمل‌ها و دستورالعمل‌های تولید را مستقیماً از کنترلر دانلود می‌کند.

در حالی که این برنامه برای TranTek بسیار ساده بود، اما چالش برای شرکت، کشف نحوه اتصال کنترلر به سیستم IT مشتری بود.

صحبت از یک چالش

جف ابرت (Jeff Ebert)، مهندس کنترل ارشد در شرکت اتوماسیون TranTek می‌گو‌ید: «این کار ضروری بود چرا که تمام داده‌های تولید قطعات فولادی، در یک پایگاه داده بزرگ درون سرور مرکزی مشتری ذخیره می‌شود.

ایجاد ارتباط سطح بالا میان PLC (کنترل کننده منطقی قابل برنامه‌ریزی) و سرور، چالش‌های زیادی را برای ما به وجود آورد. ما هفته‌ها زمان را صرف نوشتن کد می‌کردیم تا سیستم بتواند به فایل‌های دستور‌العمل در PLC دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دانلود کند.»

این نوع ارتباط میان کنترلرها و پایگاه‌های داده در سطح سازمانی از مدت‌ها قبل امکان پذیر بود، اما به طور معمول نیاز به توسعه کد سفارشی سازی شده برای اتصال دو سیستم دارد.

برای جلوگیری از نوشتن کد سفارشی‌سازی شده برای یک برنامه یکبار مصرف، TranTek تصمیم گرفت از نرم افزارtManager استفاده کند.

به گفته کمپانی، این دستگاه برای «اتصال یکسانِ» پایگاه‌های داده با PLCها در سطح سازمانی طراحی شده است. با استفاده ازtManager ، شرکت اتوماسیون TranTek قادر به فراهم آوردن یک سیستم روباتیک برش پلاسما بود که می‌توانست بدون نیاز به نوشتن کد اضافی با پایگاه داده سازمانی مشتریان خود ارتباط برقرار کند.

اتصال به پایگاه های داده

مهم‌تر اینکه tManager به امر پرداخت که چرا مشتری TranTek می‌خواهد PLCهای سیستم را به پایگاه داده سازمانی خود متصل کند و دستورات و دستورالعمل‌های تولید را مستقیماً در کنترلر دانلود کند.

برای این کاربرد tManager در TranTek، پلتفرم‌های کنترل ControlLogix و CompactLogix از شرکت اتوماسیون Rockwell را برای دانلود فایل‌های دستورالعمل روی پایگاه‌های داده سازمانی مشتری استفاده کرد.

بعلاوه tManager علاوه بر دانلود دستور‌العمل‌های روزانه از پایگاه داده، از پلتفرم ControlLogix در این عمل استفاده کرد. برای آپلود معیارهای تولید نیز از همین پلتفرم برای اتصال به پایگاه داده استفاده کرد تا در صورت به پایان رساندن مراحل تولید، سیستم سازمانی را مطلع کند.

انواع پایگاه های داده

tManager را می‌توان با انواع پایگاه‌های داده سازمانی مانندMicrosoft SQL Server ،Oracle Database ،MySQL  AWS IoT SiteWise و Azure Cloud متصل کرد.

علاوه بر این، از طریق درگاه اترنت قرار گرفته جلوی ماژول، درایورها می‌توانند tManager را به PLCهایAllen-Bradley  Siemens و Schneide متصل کنند.

اِبرت همچنین اضافه کرد که پیکربندی tManager ساده‌سازی شده است چرا که هنگامی که در رک ControlLogix نصب می‌شود، ماژول به صورت خودکار تگ‌ها و ساختارهای PLC و پایگاه داده را شمرده و می‌تواند تگ‌ها را بدون تماس با منطق PLC کنترل کند.

قوس الکتریکی
ایجاد قوس الکتریکی توسط برش پلاسما توسط پی ال سی

به اطف قابلیت تبادل داده دو طرفه tManager، مشتری می‌تواند سفارشات حمل و نقل را مستقیماً در سیستم ERP تایید و به روز کند. و ایشان را قادر می‌سازد تا سفارشات قطعات فولادی خود را سریع‌تر انجام دهند و زمان ارائه محصولات خود را به بازار سرعت بخشند.

دین هورن (Deane Horne) مدیر بازاریابی Softing می‌گوید: مزیت دیگر استفاده از پایگاه داده سازمانی برای ذخیره داده‌های پیچیده، این می‌باشد که به‌روز‌رسانی جدول SQL بسیار آسان‌تر و ایمن‌تر از ویرایش منطق PLC است.

tManager ما را قادر ساخت تا سیستمی طراحی کنیم که بتواند داده‌های تولید هزاران قطعه فولادی را به طور یکپارچه وارد سیستم کنیم. همه چیز از نحوه برش فولاد گرفته تا جایی که سوراخ‌ها باید در امتداد محور قرار گیرند.

پس از دانلود دستورالعمل‌های تولید tManager از پایگاه داده به PLC، روبات‌های برش پلاسما می‌توانند به طور خودکار متغیرهایی مانند آمپر و جریان گاز را تنظیم کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید