میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

یک نرم افزار کاربردی

تامین کننده سیستم‌های جوشکاری روباتیکی، از نرم‌افزار tManager Enterpris استفاده می‌کند تا داده‌های PLC را برای ذخیره و بازیابی، به پایگاه‌های داده در سطح سازمان ارسال کند.

شرکت اتوماسیون TranTek مستقر در میشیگان سیستم‌های جوشکاری خود را طراحی می‌کند و می‌سازد.

این شرکت به دلیل ساخت سلول‌های جوشکاری مبتنی بر دانش رباتیک و همچنین واحدهای انتقال ربات، نوارهای جوشکاری و نوار نقاله‌ها معروف است.

یکی از پروژه های اتوماسیون که اخیراً این شرکت پیاده‌ سازی کرده است، TranTek را ملزم به توسعه سیستمی متشکل از شش ربات برش پلاسما کرد که می‌توانست شعله‌های پلاسما را به صورت همزمان و با استفاده از دستور‌العمل‌های مختلف، تولید بر روی قطعات بزرگ فولادی ساخته شده، پخش کند.

ایجاد برش
ربات‌ها در حال ایجاد برش‌های پلاسما

ربات‌ها فلز را با استفاده از انتقال هوا یا گاز بی‌اثر از طریق مشعل پلاسما به منظور ایجاد قوس الکتریکی، برش می‌دهند. این عمل، پلاسما را از طریق نوک مشعل مجبور به برش فلز می‌کند. قوس الکتریکی در برش پلاسما می‌تواند به دمای 45000 درجه فارنهایت برسد. نرم‌افزار tManager دستورالعمل‌های تولید را مستقیماً از کنترلر دانلود می‌کند.

در حالی که این برنامه برای TranTek بسیار ساده بود، اما چالش اصلی برای شرکت، کشف نحوه اتصال کنترلر به سیستم IT مشتری بود.

صحبت از یک چالش

ایجاد ارتباط سطح بالا میان PLC و سرور، چالش‌های زیادی را به وجود آورد. ما هفته‌ها زمان را صرف نوشتن کد می‌کردیم تا سیستم بتواند به فایل‌های دستور‌العمل در PLC دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دانلود کند.

این نوع ارتباط میان کنترلرها و پایگاه‌های داده در سطح سازمانی از مدت‌ها قبل امکان پذیر بود، اما به طور معمول نیاز به توسعه کد سفارشی سازی شده برای اتصال دو سیستم دارد.

برای جلوگیری از نوشتن کد سفارشی‌سازی شده برای یک برنامه یکبار مصرف، TranTek تصمیم گرفت از نرم افزارtManager استفاده کند.

به گفته کمپانی، این دستگاه برای «اتصال یکسانِ» پایگاه‌های داده با PLCها در سطح سازمانی طراحی شده است. با استفاده ازtManager، شرکت اتوماسیون TranTek قادر به فراهم آوردن یک سیستم روباتیک برش پلاسما بود که می‌توانست بدون نیاز به نوشتن کد اضافی، با پایگاه داده سازمانی مشتریان خود ارتباط برقرار کند.

اتصال به پایگاه های داده

مهم‌تر اینکه tManager به این امر پرداخت که چرا مشتری TranTek می‌خواهد PLCهای را به پایگاه داده سازمانی خود متصل کند و دستورات تولید را مستقیماً در کنترلر دانلود کند.

برای این کاربرد، TranTek پلتفرم‌های کنترلی ControlLogix و CompactLogix از شرکت اتوماسیون Rockwell را برای دانلود فایل‌های دستورالعمل روی پایگاه‌های داده سازمانی مشتری استفاده کرد.

انواع پایگاه های داده

tManager را می‌توان با انواع پایگاه‌های داده سازمانی مانند MySQL ،AWS IoT و Azure Cloud متصل کرد.

علاوه بر این، از طریق درگاه اترنت قرار گرفته جلوی ماژول، درایورها می‌توانند tManager را به PLCهایAllen-Bradley  Siemens و Schneide متصل کنند.

پایگاه داده
اتصال تجهیزات صنعتی به پایگاه‌های داده

به اطف قابلیت تبادل داده دو طرفه tManager، مشتری می‌تواند سفارشات حمل و نقل را مستقیماً در سیستم تایید و به روز کند. و ایشان را قادر می‌سازد تا سفارشات قطعات فولادی خود را سریع‌تر انجام دهند و زمان ارائه محصولات خود را به بازار سرعت بخشند.

دین هورن (Deane Horne) مدیر بازاریابی شرکت Softing می‌گوید: مزیت دیگر استفاده از پایگاه داده سازمانی برای ذخیره داده‌های پیچیده، این می‌باشد که به‌روز‌رسانی جدول SQL بسیار آسان‌تر و ایمن‌تر از ویرایش منطق PLC است.

tManager ما را قادر ساخت تا سیستمی طراحی کنیم که بتواند داده‌های تولید هزاران قطعه فولادی را به طور یکپارچه وارد سیستم کنیم.

پس از دانلود دستورالعمل‌های تولید tManager از پایگاه داده به PLC، ربات‌های برش پلاسما می‌توانند به طور خودکار متغیرهایی مانند آمپر و جریان گاز را تنظیم کنند.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید