میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

به گزارش تیم رسانه ای ایران اتوماسیون:

در پنل تخصصی در رویداد “فولادی شو” در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، موضوعات مختلف مطرح شدند. مدیر فناوری و نوآوری شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه، اهمیت گستردگی زیست بوم فناوری و نوآوری را برجسته کرد و تأکید نمود که ایده‌ها و نوآوری‌های جدید نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

او در مورد اهمیت انقلاب صنعتی چهارم، اقتصاد چرخشی، پایداری، تولید فولاد سبز، محصولات فولادی پیشرفته، پرعیارسازی منابع سنگ آهن و صنایع مرتبط با فولاد صحبت و بیان کرد که این موضوعات در اولویت‌های شرکت‌ها و دانشجویان باید قرار گیرند.

بحث پرعیارسازی منابع سنگ آهن به عنوان یک چالش مهم در صنعت فولاد مطرح و اهمیت کاهش انتشار کربن و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر نیز برجسته شد. همچنین، نیاز به ایجاد زیرساخت‌ها و امنیت شبکه در جمع‌آوری و استفاده از داده‌ها برای صنعت چهارم مورد تأکید قرار گرفت.

در مورد محصولات فولادی پیشرفته و محصولات “فولادهای زنگ نزن” نیز بحث صورت گرفت و تأکید شد که تامین ماده اولیه برای این محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است.

در اختتامیه، وضعیت سنگ آهن کشور و مسائل زیست محیطی مرتبط با صنعت فولاد مورد بررسی قرار گرفت و اعلام شد که ذخایر سنگ آهن کشور در ۱۲ تا ۲۳ سال آینده خالی خواهند شد. همچنین، میزان گوگرد در سنگ آهن و انتشار دی‌اکسیدکربن در صنعت فولاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این رویداد به موضوعات مهم و چالش‌های صنعت فولاد مبارکه پرداخته و اهمیت اقدامات جهت بهبود و پیشرفت در این حوزه را تأکید کرده است.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید