0
(0)

موارد متعددی درباره اجزای اصلی محفظه های الکتریکی و تابلو برق یا موثر ترین روش ها برای کاهش هزینه های ساخت تابلو برق و  پنل های کنترل کننده شنیده باشد اما همواره جزئیاتی وجود دارد که ممکن است به آن ها توجه نشود. در این مقاله به سه نکته مهم که کلیه سازندگان تابلو برق و پنل های کنترل کننده به آن نیاز دارند می پردازیم

ممکن است تا به حال چیزی هایی درباره اجزای اصلی محفظه های الکتریکی یا موثر ترین روش ها برای کاهش هزینه های ساخت پنل های کنترل کننده شنیده باشد اما همواره جزئیاتی وجود دارد که ممکن است به آن ها توجه نشود. سازندگان پنل های کنترل کننده نکات ذیل را برای ساخت محصولی با کیفیت در نظر می گیرند.

۱. مستند سازی

documentation

متاسفانه مستند سازی برای بسیاری از فروشندگان به عنوان چاره ای برای مشکلات مطرح شده است. مستند سازی تاثیر زیادی بر مشتری ندارد و در نتیجه تنها یک سری کاغذ صرف نوشتن آن می شود و سپس به آن ها بی توجهی می شود. البته تا زمانی که پنل های کنترلی به ارتقا یا تعمیرات جدی نیاز نداشته باشند، مستند سازی اهمیت چندانی ندارد.

سازندگان حرفه ای تابلو برق و پنل های کنترل کننده می بایست نسخه های قابل دسترسی از برنامه نویسی را در هر بار ساخت در شکل های متفاوتی مانند CD، فلش مموری یا میزبانی در ابر داده ذخیره کنند. هرگونه تغییر ایجاد شده در هنگام اجرای تعمیرات یا نگهداری می بایست به طور دقیق مستند شود و در برخی مراجع مرکزی منعکس گردد.

۲. اجتناب از حرارت

کابینت های الکتریکی می بایست به طور صحیحی طراحی شوند تا بتوانند دمای مناسبی را فراهم کنند اما برخی سازندگان تابلو برق مایل به کنترل دما نیز هستند. حتی پنل هایی صنعتی که به بهترین روش طراحی شده اند نیز ممکن است دچار افزایش دما شوند. گرما که گاهی اوقات به شکل نور دیده می شود به مشتریان کمک می کند تا پیش از شروع مشکلی بزرگ متوجه شوند و از بروز آن جلوگیری نمایند.

ملاحظات دمایی نیز می بایست در محدوده کار طبیعی انسان باشد. تابلو برق و پنل های کنترلی صنعتی می بایست طبق دستور العمل های منظمی تعمیر و تمیز شوند. به عنوان مثال یک فیلتر هوا که کثیف شده است می تواند سبب افزایش دمای پنل بیش از حد تعیین شده شود. سازندگان پنل ها می توانند اجزای خنک کننده ای را طراحی کنند که تنها ۲۵ درصد از فضای پنل را می گیرد اما از گرم شدن بیش از حد پنل جلوگیری می کند.

۳. لامپ ها : در بیرون و درون پنل

control panel lights

داشبورد یک اتومبیل مهم ترین جزئیات مربوط به لامپ های اتومبیل را مشخص می کند. با توجه به این که مشتری بر روی یک کنترل پنل در محل کار می کند، در یک لحظه چه چیزی را بایستی ببینند؟ لامپ های نشان گر حیاتی مانند تشخیص خطای PLC و عمر باتری می توانند به بخش خارجی محفظه های الکتریکی اضافه شوند تا امور نظارتی و تعمیراتی بدون کمترین نقص انجام شوند.

پنل های بزرگتر ممکن است از لامپ های داخلی نیز بهره ببرند که نه تنها سبب سادگی استفاده می شوند بلکه همچنین سبب اطمینان از ایمنی صنعتی برای هر کاربری می شوند. سازندگان کنترل پنل ها هنگانی که محل نهایی پنل را در نظر می گیرند، می توانند لامپ های بیشتری را به پنل اضافه کنند تا در محیط های تاریک و باریک نصب شوند.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید