PLCNext-Platform Tech
میانگین امتیاز این مقاله: 3 از 5
( تاکنون 2 نفر امتیاز داده‌اند )

چالش

یکپارچه‌سازی تجهیزات با تکنولوژی IIOT یا IT/OT این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما چگونه این رویکردها و ایده‌های جدید را می‌توان عملی کرد؟

برای انجام این کار به سخت‌افزاری نیاز داریم مانند PLCnext که توانایی محقق ساختن الزامات مورد نیاز را داشته باشد.

راهکار

کنترل‌گرهای خانواده Phonix Contract’s PLCnext، سیستم لینوکسی را ارائه می‌کنند که برای استفاده صنعتی کاملا مناسب است.

پتلفرم PLCnext
کاربردهای کنترل‌کننده PLCnext

این کنترل کننده‌ها امکان یکپارچه‌سازی آسان با اپلیکیشن‌های زبانی سطح بالای موجود مانند پایگاه داده‌ها یا سرورهای IIoT را فراهم می‌کنند. حالا دیگر به انتقال کد درون سیستم‌های مرسوم Real time برای فرآیند‌ها نیازی نیست.

این مزیت در عصر ادغام IT/OT بوجود آمده است که در آن اپلیکیشن‌های زبانی سطح‌بالا و پیچیده قادرند شرایط محیط real time در OT را محقق سازند.

امکان استفاده از کد‌های موجود در دنیای IT در کنترل‌گر می‌تواند سبب صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان و هزینه شود. از نظر امنیت در IT، سیستم لینوکس هیچ ایرادی ندارد. زیرا کنترل‌گر، از نام کاربری و رمز عبور و فایروال‌ها محافظت می کند.

با ادغام سرور Docker در کنترل‌گر PLCnext، کار با این برنامه‌ها در لینوکس، آسان شده است. همچنین با استفاده از سرور Docker، دسترسی به Node Red یا IIoT برای کنترل‌گر بسیار آسان‌تر شده است.

بارگیری، شروع و توقف برنامه کاملا ساده بوده و حتی بدون هیچ دانشی در خصوص لینوکس نیز قابل انجام است. برای نصب پلتفرم‌های مختلف، PLCnext Store در دسترس است.

کنترل کننده PLCnext
شمای کلی از یک کنترل کننده PLCnext

برنامه‌ها را مستقما روی کنترل‌‌کننده بارگیری کنید یا برای استفاده آفلاین، برنامه را روی لپ تاپ‌تان ذخیره کنید. دانلود برنامه روی کنترل کننده از طریق یک رابط وب در PLCnext انجام می‌شود.

نتیجه

دریافتیم که کنترل کننده PLCnext یک پلتفرم IIoT مطلوب برای اتوماسیون صنعتی و سیستم لینوکس است که برای محیط‌های صنعتی، بسیار مناسب و کارآمد می‌باشد.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

3 دیدگاه‌ها

  1. این plcnext کلا خیلی تو این چند وقت سر و صدا به پا کرده

    من خودم دلم میخواد یه plc معتبر یکم باحال تر داشته باشم ?

  2. خیلی کلی و نامفهوم همه چی توضیح داده شده. ای کاش اصطلاحات رو کمی بیشتر باز کنید و در موردشون توضیح بدید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید