میکرو پی ال سی 800
میانگین امتیاز این مقاله: 5 از 5
( تاکنون 2 نفر امتیاز داده‌اند )

ميكرو 800، يک كنترل‌ كننده منطقی قابل‌ برنامه‌ريزی است كه برای كاربردهای هوشمند سازی در ابعاد ميكرو، توسعه داده شده است. این محصول از خانواده PLCهای جذاب و کاربردی است.

حتما بخوانید: PLC چیست؟ راهنمای جامع

اين محصول دارای 14 نقطه ورودی و 10 نقطه خروجی، 280 كيلوبايت حافظه و 20000 دستورالعمل برنامه می‌باشد. اين واحد دارای 250 كيلو‌بايت حافظه، درگاه برنامه‌ريزی USB و درگاه‌های اينترنت است.

ميكرو 800 دارای نرم‌افزار ورک بنچ Workbench software نسخه 11 است كه برای برنامه‌ريزی و طراحی به كار می‌رود. اين پی ال‌ سی برای طراحان، هشت ماژول توسعه ورودی/خروجی را فراهم می‌كند.

مشخصات این PLC

این ميكرو PLC جديد می‌تواند پيچيدگی برنامه‌نویسی دستگاه‌های بزرگ را كاهش دهد.

ميكرو 870 محصول جدید کمپانی آلن-بردلی (محصولی جديد از خانواده ميكرو 800) می‌تواند به جای چندين ميكرو پی ال‌ سی قدیمی تر، به كار رود.

طراحان دستگاه‌ها می‌توانند از يک ميكرو كنترل‌كننده منطقی قابل‌ برنامه‌ريزی استفاده‌كنند و از آن برای بهينه‌كردن معماری دستگاه‌ها يا سيستم‌های بزرگ و مجزا استفاده كنند.

میکرو PLC
مدل‌های مختلف میکرو پی ال سی‌های خانواده 800

يئو كنگ ته (مدير توليد بخش ميكرو كنترل‌كننده‌ها در شركت راكول) می‌گويد:

«طراحان امروزه می‌توانند از پی ال‌ سی‌های با ابعاد مختلف استفاده كنند و پروژه‌های خود را خودكار نمايند. امروزه طراحان می‌توانند از ميكرو 870 برای مقياس‌بندی كنترل‌كننده خود استفاده كنند. در اين صورت آنها می‌توانند كنترل‌كننده را مطابق با كاربردهای خود برنامه‌ريزی كنند.

ميكرو 870 دارای يک طراحی انعطاف‌پذير است. اين مزايا به طراحان اجازه‌ می‌دهد تا به آسانی كنترل‌كننده را شخصی سازی كنند و يا كنترل‌كننده را گسترش دهند تا بتواند آن را با دستگاه‌های دیگر و استاندارد‌های موجود، یکپارچه کنند.

حافظه 280 كيلوبايتی این كنترل‌كننده

این حافظه می‌تواند از برنامه‌ريزی ماژولار و به‌كارگيری بلوک‌های عملكردی تعريف شده توسط كاربر، پشتيبانی ‌كند. به علاوه سازندگان ماشين‌آلات می‌توانند از اين ظرفيت حافظه برای ايجاد يک برنامه برای تجهیزات مختلف استفاده كنند.

این كنترل‌كننده می‌تواند از طريق اترنت آی پی ارتباط برقرار كند.

نرم‌افزار ورک بنچ نسخه 11 می‌تواند يک محيط طراحی مجزا برای برنامه‌ريزی ميكرو 870 مهيا كند.

به علاوه می‌توان از اين نرم‌افزار برای درگاه‌های گرافيكی آلن-بردلی، درايوهای PowerFlex AC، درايوهای سروو، رله‌های الكترونيكی، پرده‌های نوری و رله‌های امنيتی قابل برنامه‌ريزی استفاده كرد. اين نرم‌افزار می‌تواند زمان و هزينه‌ها را برای مهندسان كاهش دهد (نسبت به ديگر برنامه‌ها).

اطلاعاتی در مورد برنامه شبكه همكاری در شركت Rockwell

برنامه شبكه همكاری در شركت Rockwell Automation برای توليدكنندگان جهانی اين امكان را فراهم می‌كند تا به يک شبكه مشترک از شركت‌های توسعه دسترسی داشته باشند؛ اين شركت‌ها بر روی توسعه، پياده‌سازی و پشتيبانی از بهترين ‌راه‌حل‌ها تمركز كرده‌اند كه منجر به دست‌يابی به بهينه‌سازی در سطح كارخانه می‌شود. به علاوه می‌تواند منجر به ارتقای عملكرد ماشين‌‌آلات و دست‌يابی به اهداف چشم‌گير شود.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

3 دیدگاه‌ها

 1. به جای اینا از این رزبری پای Raspberry pi ها هم میشه استفاده کرد به نظرم
  البته که اون ماژول ها رو نداره و ورودی خروجی محدود میشه

  • نزن این حرف رو !!! plc کجا رزبری پای کجا !! فقط بحث ورودی خروجی نیست که …. داری یه تجهیز صنعتی رو با یه بورد مقایسه میکن … حالا اون هم هرچقدر قوی ولی مال اینکارا نیسسست

   • تو استفاده نکن !
    یه مدار خوب بزار کنارش تغذیش هم درست کن نویز نیاد روش بعد بخوای بگی رزبری پای خرابه جوابه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید