میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

 درالمپیک و پاراالمپیک 2021 توکیو تعدادی دستیار رباتی حضور خواهند داشت که باعث می‌شوند  المپیکی‌های یونان باستان حلقه های گل برگ بوی خود را از شدت شوک به زمین بیندازند.

 دو شرکت تویوتا و پاناسونیک از تعدادی ربات رونمایی می‌کنند که اولین بازی‌های المپیک رباتی را در طول تاریخ بازی‌های المپیک در سال 2021  به وجود می‌آورند و  به بازیکنان، تماشاگران، ورزشکاران و … کمک می‌کنند.

” Hirohisai Hirukawa” رهبر پروژه رباتیک بازی‌های المپیک بیان کرد :

«بازی‌های 2021 توکیو فرصت منحصر به فردی برای ماست تا تکنولوژی رباتی ژاپن را به نمایش بگذاریم.  این پروژه صرفا به نمایش گذاشتن ربات‌های ما نیست بلکه ایده‌ای برای گسترش کاربرد آن‌ها در زندگی واقعی برای کمک به مردم است. » اما به علت شیوع ویروس کرونا و پاندمی کووید 19 این بازی‌ها در سال 2020 برگزار نشدند و دوباره برای سال 2021 برنامه ریزی شدند.

جای نگرانی نیست زیرا این ربات‌ها قرار نیست با ورزشکاران انسان در ورزش‌هایی مثل دو میدانی یا شنا رقابت کنند در حال حاضر این ربات‌ها به عنوان یاری رسان‌های خودکار فعالیت می‌کنند و شامل موارد زیر هستند:

 ربات‌های Mascot : Miraitowa و Someity ربات‌های خوش یمنی بازی‌های المپیک هستند و به ورزشکاران و تماشاچیان لبخند می‌زنند و به آن‌ها دست می‌دهند یا دست خود را برایشان تکان می‌دهند.

ربات‌های انسان‌نمای T-HR3 : این ربات‌ها طراحی شده‌اند تا در مکان‌های دور افتاده‌ی ژاپن قرار بگیرند و می‌توانند حرکات فیزیکی را منعکس کنند و صداهای تولید شده از ربات‌های Mascot  را پخش کنند تا با این کار به افرادی که در جاهای دور افتاده ژاپن هستند، کمک کنند که خود را از لحاظ فیزیکی در محل برگزاری بازی‌ها حس کنند.

 ربات‌های پشتیبان در میدان مسابقات FSR : ربات‌های چهار چرخ کارهایی مانند آوردن دیسک‌ها، وزنه‌ها یا  نیزه‌ها پس از پرتاب ورزشکاران در هنگام بازی‌های پرتابی را انجام می‌دهند.

ربات‌های حضور از راه دور T-TRI: ربات‌های حضور از راه دور با دوربین 360 درجه و صفحه نمایش بزرگ یرای هوادارانی که امکان حضور در بازی‌های امسال را ندارند شرایطی را فراهم می‌کنند تا از راه دور با ورزشکاران و دیگر شرکت‌کنندگان صحبت کنند.

ربات‌های پشتیبان تحویل DSR  : این ربات‌ها کالاهای سبک را جا به جا می‌کنند و تحویل می‌دهند کالاهایی مثل انواع نوشیدنی‌ها، تنقلات و یا خوراکی‌های ساده را حمل می‌کنند و در صورت نیاز به افراد تحویل می‌دهند.

ربات پشتیبان انسان HSR : با استفاده از تکنولوژی حرکتی، این ربات‌ها به تماشاچیان و حضاری که روی ویلچر هستند کمک می‌کنند تا بتوانند صندلی مورد نظرشان را پیدا کنند و راهنمای این افراد خواهند بود.

 لباس‌های با قدرت کمکی: لباس‌هایی از جنس بدنه‌های رباتی که به کارگرانی که در محل بازی‌ها کار می کنند کمک می‌کند تا بتوانند وسایل و بارهای سنگین را در دهکده المپیک جا به جا یا تخلیه کنند.

 این موضوع جالب  است که ببنیم آیا ربات‌های المپیک توکیو تجربه‌ای منحصر به فرد خواهد بود  و از این ربات‌ها در آینده در تمام بازی‌های المپیکی در هر جای دنیا که برگزار شود استفاده خواهد شد یا خیر.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید