PLCnext پلتفرمی ایده‌آل برای یکپارچه‌سازی IIoT

03:00380

چالش

یکپارچه‌سازی IIoT یا IT/OT این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است اما چگونه این رویکردها و ایده‌های جدید را می‌توان عملی کرد؟ برای انجام این کار به سخت‌افزاری نیاز داریم مانند PLCnext که توانایی محقق ساختن الزامات موردنیاز مثلا صنایع تبدیلی را داشته باشد.

راهکار

کنترل‌گرهای خانواده محصولات Phonix Contract’s PLCnext، سیستم لینوکس باز را ارائه کردند که برای استفاده صنعتی کاملا مناسب است.

اینها امکان یکپارچه‌سازی آسان اپلیکیشن‌های زبانی سطح بالای موجود مانند پایگاه داده ها یا سرورهای IIoT را فراهم می‌کنند. حالا دیگر به انتقال کد درون سیستم زمان واقعی مرسوم برای تکنولوژی فرآیند نیازی نیست.

این مزیت واقعی عصر ادغام IT/OT است که در آن اپلیکیشن‌های زبانی سطح‌بالا و پیچیده قادرند شرایط محیط زمان واقعی OT را محقق سازند.

امکان استفاده از کد موجود از دنیای IT در کنترل‌گر میدانی می‌تواند سبب صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان و هزینه شود. از نظر امنیت IT، سیستم لینوکس باز هیچ ایرادی ندارد زیرا کنترل‌گر از نام کاربری و رمز عبور و فایروال‌ها محافظت می کند.

ادغام موتور Docker در کنترل‌گر PLCnext، کار با این برنامه‌ها در لینوکس را آسان کرده است. با استفاده از Docker دسترسی به سرور Node Red یا IIoT  برای کنترل‌گر بسیار آسان‌تر شده است.

درون به اصطلاح کانتینرها (محفظه ها) و همه نرم‌افزارهای جانبی مورد نیاز، برنامه‌های کاربردی زبانی سطح بالا در کنترل‌گر بارگیری می‌شوند.

بارگیری، شروع و توقف این کانتینرها کاملا ساده بوده و حتی بدون هیچ دانشی در خصوص لینوکس نیز قابل انجام است. برای نصب کانتینرهای مختلف، PLCnext Store در دسترس است، جایی که می‌توانید این کانتینرها را به دست آورید،

آنها را مستقما روی کنترل‌گر بارگیری کنید یا برای نصب آفلاین روی لپ تاپ‌تان ذخیره کنید. نصب «برنامه» (app) یا کانتینرها از طریق رابط وب کنترل‌گر OLCnext انجام می شود.

نتیجه

کنترل‌گر  PLCnext یک پلتفرم IIoT مطلوب برای اتوماسیون نا‌محدود و لینوکس است که برای محیط‌های صنعتی بسیار قوی، مناسب می باشد.

برای خواندن مطالب بیشتر دراین زمینه میتوانید مقالات انتخاب يك كنترل‌كننده منطقی قابل برنامه‌ريزی(PLC) و DCS درمقابل PLC : انتخاب يك سيستم كنترل مناسب را مطالعه بفرمایید.

همچنین لطفا مارا در شبکه اجتماعی لینکدین همراهی بفرمایید.

برای مطلع شدن از جدیدترین اخبار صنعت میتوانید درخبرنامه سایت ما عضو شوید.


117 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند