ميكرو800 ميكرو پي‌ال‌سي كه مي‌تواند گزينه‌هاي ارتباطي چندگانه را در اختيار ما بگذارد

05:00410

خلاصه‌اي از خبر منتشر شده:

 ميكرو800 ميكرو يك كنترل‌كننده پي‌ال‌سي منطقي و قابل‌برنامه‌ريزي است كه براي كاربردهاي هوشمند و در ابعاد ميكرو، توسعه داده شده است.

اين سيستم نياز به 304 نقطه ورود/خروج، 280 كيلوبايت حافظه و 20000 دستورالعمل برنامه دارد. اين واحد داراي 250 كيلو‌بايت حافظه، درگاه برنامه‌ريزي يو‌اس‌بي، يك درگاه سري ايزوله نشده و درگاه‌هاي اينترنت است.

ميكرو800 داراي نرم‌افزار ورك‌بنچ[Workbench software]نسخه 11 است كه براي برنامه‌ريزي طراحي به كار مي‌رود. اين پي‌ال‌سي براي طراحان سه افزايه[plug-ins]و هشت ماژول توسعه ورودي/خروجي، فراهم مي‌كند.

خبر اصلي منتشر شده:

يك ميكرو پي‌ال‌سي جديد كه مي‌تواند پيچيدگي دستگاه‌هاي بزرگ مجزا را كاهش دهد

ميكرو870 پي‌ال‌سي آلن-بردلي (محصولي جديد از خانواده ميكرو800) مي‌تواند به جاي چندين ميكرو پي‌ال‌سي به كار رود.

– طراحان دستگاه‌ها مي‌توانند از يك ميكروكنترل‌كننده منطقي قابل‌برنامه‌ريزي استفاده‌كنند و از آن براي بهينه‌كردن معماري دستگاه‌ها يا سيستم‌هاي بزرگ و مجزا استفاده كنند.

ميكرو870 پي‌ال‌سي آلن-بردلي جديد مي‌تواند از كاربردهاي ميكرو و هوشمند پشتيباني كند كه نياز به 304 نقطه ورود/خروج، 280 كيلوبايت حافظه و 20000 دستورالعمل برنامه دارد.

يئو كنگ ته (مدير توليد بخش ميكرو كنترل‌كننده‌ها در شركت راكول آتوميشن) مي‌گويد:

«طراحان امروزه مي‌توانند از پي‌ال‌سي‌ها با ابعاد مختلف استفاده كنند و پروژه‌هاي خود را خودكار نمايند. در اين روش بايد از موجودي پي‌ال‌سي‌هاي كارخانه، با ابعاد مختلف آگاه بود؛ به علاوه بايد از برنامه‌هاي تعميراتي مختلف آگاه بود.

امروزه طراحان مي‌توانند از ميكرو870 پي‌ال‌سي براي مقياس‌بندي كنترل‌كننده خود استفاده كنند، در اين صورت آنها مي‌توانند كنترل‌كننده را مطابق با كاربردهاي خود برنامه‌ريزي كنند.

اين موضوع به مديريت موجودي كمك خواهد كرد؛ به صورت ويژه اين امر براي طراحي انواع مختلفي از ماشين‌ها، مفيد خواهد بود».

ميكرو870 پي‌ال‌سي داراي يك طراحي انعطاف‌پذير است و براي طراحان سه افزايه و هشت ماژول توسعة ورودي/خروجي، فراهم مي‌كند. اين مزايا به طراحان اجازه‌ مي‌دهد تا به آساني كنترل‌كننده را شخصي‌سازي كنند و يا كنترل‌كننده را گسترش دهند تا بتواند با الزامات خاص هر نوع از دستگاه، تطابق داشته باشد.

حافظه 280 كيلوبايتي كنترل‌كننده :

این حافظه مي‌تواند از برنامه‌ريزي پيمانه‌اي[modular programming]و به‌كارگيري بلوك‌هاي عملكردي تعريف شده توسط كاربر، پشتيباني ‌كند. به علاوه سازندگان ماشين مي‌توانند از اين ظرفيت حافظه براي ايجاد يك برنامه براي تمامي مدل‌هاي دستگاه‌ها استفاده كنند تا تمامي آنها از ميكرو870 پي‌ال‌سي بهره ببرند.

كنترل‌كننده از طريق ايترنت/آي‌پي ارتباط برقرار مي‌كند و شامل چندين گزينه ارتباطي است كه شامل درگاه برنامه‌ريزي يو‌اس‌بي، يك درگاه سري ايزوله نشده و درگاه‌ اينترنت است. به علاوه مي‌تواند از دو جهت حركت پشتيباني كند.

نرم‌افزار ورك‌بنچ نسخة 11 مي‌تواند يك محيط طراحي مجزا براي برنامه‌ريزي ميكرو870 پي‌ال‌سي مهيا كند.

به علاوه مي‌توان از اين نرم‌افزار براي درگاه‌هاي گرافيكي آلن-بردلي 800، درايوهاي اي‌سي پاورفلكس[PowerFlex AC drives]، درايوهاي سروو كمپوننت كينتيكس، رله‌هاي بارمازاد الكترونيكي، پرده‌هاي نوري و رله‌هاي امنيتي قابل برنامه‌ريزي استفاده كرد.

اين نرم‌افزار مي‌تواند زمان و هزينه‌ها را براي مهندسان كاهش دهد (نسبت به ديگر برنامه‌ها).

يك ابزار تبديل جديدي در نسخة 11 استفاده شده است كه به مشتريان ميكرولاجيكس كمك مي‌كند تا خانواده كنترل‌كننده ميكرو800 را ارتقا دهند.

به علاوه نسخة 11 به اعضاي برنامه شبكه همكاري اجازه مي‌دهد تا در طراحي محصول‌هاي شخص ثالث، كمك كنند؛ اين امر با بهره‌گيري از پروفايل‌هاي ساختار گرافيكي، ممكن خواهد شد. اين پروفايل‌ها از افزايه‌هاي ميكرو800 پشتيباني مي‌كنند؛ به علاوه آنها از توسعه ورودي/خروجي پشتيباني مي‌كنند كه اين امر باعث سريع‌تر شدن و دقيق‌تر شدن فرآيند طراحي خواهد شد.

اطلاعاتي در مورد برنامه شبكه همكاري در شركت Rockwell Automation

برنامه شبكه همكاري در شركت Rockwell Automation براي توليدكنندگان جهاني اين امكان را فراهم مي‌كند تا به يك شبكه مشترك از شركت‌ها دسترسي داشته باشند؛ اين شركت‌ها بر روي توسعه، پياده‌سازي و پشتيباني از بهترين ‌راه‌حل‌ها تمركز كرده‌اند كه منجر به دست‌يابي به بهينه‌سازي در سطح كارخانه مي‌شود، به علاوه مي‌تواند منجر به ارتقاي عملكرد ماشين‌ها و دست‌يابي به اهداف چشم‌گير شود

برای خواندن مطالب بیشتر در این حوزه میتوانید مقالات روند تبدیل PLC-5 به ControlLogix و DCS درمقابل PLC : انتخاب يك سيستم كنترل مناسب را مطالعه بفرمایید.

همچنین میتوانید مارا در شبکه اجتماعی لینکدین همراهی بفرمایید.

و لطفا برای اطلاع از جدیدترین اخبار صنعت حتما در خبرنامه ما عضو شوید.


117 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند