Automation in action

اتوماسیون در عمل : بررسی و کنترل خودکار

05:32330

یک سازنده ماشین یک کاربرد پر بار برای تولید کننده لبنیات ایجاد می‌کند .

در دنیای بسیار رقابتی طراحی ماشین سفارشی ، باز بودن برای تغییر ، کلیدی برای حفظ موفقیت است.

اصلاح یک مفهوم امتحان شده و واقعی با تکنولوژی جدید – حتی زمانی که کالاهای نیازهای مشتری را برآورده می‌کند – می‌تواند صرفه‌جویی در هزینه و مزایای دیگر را بدون افزودن پیچیدگی را بدست آورد.

مورد نمونه: سازنده ماشین کانادایی Nuspark از یک استراتژی جایگزین هوشمند برای جایگزینی  خود استفاده کرده است،بارکننده سبک دلتا بر روی دو مورد از Loader/Palletizers برای Shepherd gourmet diary در سنت ماریس و اونتاریو ساخته شده‌است. شفرد قبل از دستیابی به شرکت ساپوتو شروع به افزودن حجم و قالب ‌های خودبرای برآورده کردن تقاضای مصرف‌کننده برای محصولاتی مانند ماست های به سبک یونانی و ایسلندی خود کرد. شفرد یک پر کننده سوم را در منطقه غذا نصب کرده و به ظرفیت جعبه سینی و ظرفیت پالت سازی در اتاق بسته‌بندی نیاز داشت. این راه اندازی موجود ,یک Tray loader با پالت سازی دستی بود.

بوریس موتسکین، مدیر عمومی سازنده ماشین مستقر در تورنتو، می‌گوید که شرکت نوسپارک اولین پیشنهاد برنده بود و در حالی که پایین‌ترین قیمت در نظر گرفته نشده بود، اما قیمت قطعا مهم بود. این سفارش شامل دو دستگاه جدید با تشکیل سینی ، بارگیری و پالت سازی با نرخ 10 سینی در دقیقه و همچنین یک پالت ساز مستقل برای Tray loader موجود وجود داشت. ماشین جدید شماره Round tubs-1 ، گرمی 500 و 900 گرمی و سایر سایز ها  را بار خواهد کرد ( standard Tub، بدون در نظر گرفتن ظرفیت، دارای همان درپوش چهار اینچی در سطح جهانی است). دستگاه جدید شماره 2، چهار بسته (دو در دو) فنجان یکپارچه را بار میکند.

ساخت ظروف بسته بندی و پالت سازی برای غذا و نوشیدنی نان و کره نوسپارک است. موتسکین می‌گوید : «ما بر احترام به املاک و مستغلات مشتری تاکید می‌کنیم – هر ماشین ، بسته به محدودیت‌ها و محدودیت‌هایی که مشتریان ما دارند، یکی از این نوع است.» او گفت :« با شفرد ، آن‌ها به ما فضایی دادند و گفتند: ما باید سه خط را در این جا قرار دهیم .» هر جعبه مورد/ سینی  نوسپارک ( که برای ۱۰ ، ۲۵ ، ۱۰۰ یا ۶۰۰ محصول در هر دقیقه درجه بندی شده باشد، براساس برخی از اصول مشترک، از جمله ساخت انحصاری تک قاب، ساختار فولاد ضد زنگ ( تمام داخلی جوش داده شده ) ، راه‌اندازی بالای همه کابل و اتصالات سنسور داری امتیازIP67 به عنوان استاندارد می‌باشد. شرکت بسته بندی نام تجاری خود را در سراسر جهان به کار گرفته‌است: پنوماتیک فستو، توزیع چسب  نوردسون،یک روبات شش محور برای پالت سازی،و بوش رکسروت و آلن – بردلی سیستم‌های الکتریکی.

در گذشته، این شرکت برای بارگیری سینی (دلتا ) از بالا به سبک دلتا عمل می‌کرد که متشکل از یک ربات دو محور و موتورها بود که از دو تولید کننده مختلف برای بارگذاری سینی در یک پروژه از این نوع تشکیل شده‌ بود. در عوض ، مهندسان نوسپارک یک دستگاه مجهزcompact, bottom-mounted Festo EXCT-100 با سرعت بالا با گیرنده خلا جایگزین کردند که همراه با یک بسته کنترل حرکت نیز از فستو ترکیب شده بود. در ماشین جدید شفرد شماره ۲،دروازه  یک سینی ۲۴ فنجان پر را با یک برش ، که کم‌تر از وزن حداکثر بار ۱۰ کیلوگرم است ، بارگزاری می‌کند. دو موتور فرمان یار دقیق، یک کمربند دندانه دار را هدایت می‌کنند که به شکل Tاست.بسته کنترل حرکت ، پیکربندی شده برای IP اترنت ، برهم کنش سرورها برای کنترل حرکت واسط در امتداد محور افقی ( Y ) با دقت انتخاب  ثابت با +/- 0.1  میلی متر را همگام می‌کند.

با جایگزین کردن EXCT برای سوار شدن بالا به سبک دلتا ، هزینه کلی ماشین پایین آمد. موتسکین می‌گوید: « مزایا به عنوان یک کل ، عاملیت ، سهولت یکپارچه‌سازی مهم است و هزینه احتمالا  مهم‌ترین چیز است زیرا در پایان روز هنوز باید در بازار رقابت کنیم.» EXCT- ۱۰۰ برای حداکثر ۹۰ بار در دقیقه در نظر گرفته می‌شود ، اما حرکت با سرعت بالا در اینجا مورد نیاز نیست. موتسکین می‌گوید :« ما مدتی بود که در حال بررسی این دستگاه بودیم و این کار فقط برای رسیدن به یک برنامه درست برای آن بود.» او می‌گوید :« ما برای اولین تجربه ترجیح دادیم که آن را در برنامه سرعت بالاتر امتحان نکنیم»، بنابراین تیم او می‌تواند با فن‌آوری جدید راحت باشد و کاربر نهایی را به راحتی وارد سیستم کند.

بسته کنترل کامل سخت‌افزار / نرم‌افزاری می‌تواند برای کنترل هر یک از استاندارد دکارتی فستو و همچنین برنامه‌های کاربردی خاصی که قرار است اجرا شود، راه‌اندازی شود،که هیچ دانش برنامه‌نویسی خاصی مورد نیاز نیست. این ربات و بسته کنترل حرکت از قبل مونتاژ شده و از قبل تست شده‌اند و می‌توانند به هم متصل شوند،در حالی که بالا رفتن سبک دلتا با حرکت نوسپارک تا زمانی که به مونتاژ خانگی نیاز داشته باشد، به تنهایی مورد استفاده قرار گرفته‌است. (محل قرارگیری دروازه یکی دیگر از مزایای بالقوه آن است – هیچ محدودیتی از نظر ارتفاع در شفرد وجود ندارد، اما ممکن است در پروژه های دیگر وجود داشته باشد و پایه بالا بسیار بالاتر از بالای قاب دستگاه بالا می رود.)

پروژه شفرد ، تطبیق پذیری مفهوم بسته کنترل حرکت فستو را به نمایش گذاشت که به شکستن موانع روانشناختی در رابطه با ترکیب راه‌حل‌ها با سیستم‌های کنترل از تامین کنندگان مختلف کمک می‌کند. به عنوان بخشی از مرحله پیش از برنامه‌ریزی ،ری رجیناتو، مدیر بخش صنعت ، الکترونیک و مونتاژ در فستو کانادا می‌گوید: تیم او همچنین آنالیز مفصلی را انجام داد،که نشان داد ترکیب کنترل حرکت / EXCT درست همانند مرحله تک فاز پایانی کاربر انجام خواهد شد،که تامین توان در دسترس همه تاسیسات قبلی در کانادا است. رجیناتو می‌گوید:« توانایی این ترکیب از فن‌آوری‌ها برای کار به همان اندازه با قدرت ۲۳۰ ولت نصب شده و کاربران نهایی را با گزینه جذاب برای کاربردهای بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌دهد.»

David Gersovitz یک متخصص ارتباطات بازاریابی است که با تعدادی از مشتریان تولیدی از جمله فستو کار می‌کند.


13 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند