برخی افراد معتقدند که اگر بخواهید سنسور دما را کالیبره کنید، نمی توانید زیرا نمیشود آن را به صورت فیزیکی تنظیم کرد. واقعیت این است: بله می توانید. دو راه برای این کار وجود دارد. می‌توانید سنسورها را به عنوان بخشی از سیستم یا به صورت انفرادی کالیبره کنید.

وقتی سنسور ها را به عنوان بخشی از سیستم کالیبره کنید سنسور تا رسیدن به دمای مشخصی گرم یا سرد می شود و وسایل الکترونیکی متصل به سنسور دما مستقیما اصلاح می‌شوند.

در روش دوم، سنسورهای دما مجزا از دستگاه‌های الکترونیکی کالیبره می‌شوند و گزارش کالیبراسیون را همراه با اصلاحاتی دریافت می‌کنند که بعدا به وسایل الکترونیکی متصل وارد می‌شوند تا دمای درست خوانده شود.

برخی افراد نیز در تله فراموش کردن کالیبراسیون سنسور دما گرفتار می‌شوند زیرا قبلا وسایل الکترونیکی را کالیبره کرده‌اند. این دامی است که به راحتی افراد در آن گرفتار می‌شوند اما در عین حال پرهزینه است!

اکثر این خطاها به خود سنسور مربوط می‌شود زیرا سنسور بخشی است که در معرض دوره‌های زمانی با دمای بسیار بالا و چرخه‌های حرارتی مکرر قرار دارد. برای کالیبراسیون به منبع دمایی نیاز دارید که به‌صورت فیزیکی گرم یا خنک شود و همچنین به دمایی با مقدار دقیق نیاز دارید.   

این مقاله در چند پارت گذاشته میشود ….پس لطفا مارا در مقالات پارت های بعدی هم همراهی کنید.

برای خواندن مقالات بیشتر در این زمینه میتوانید مقالات انواع فرستنده‌های گرمايی(Temperature transmitters) و

انواع ترموستات و نحوه کارکرد آن‌ها را مطالعه بفرمایید.

همچنین میتوانید مارا در شبکه اجتماعی لینکدین همراهی کنید.

بخش دوم : حمام های کالیبراسیون معمولاً بهترین نتیجه را می دهند ( به زودی)

با ما در این سری مقالات همراه باشید.

    

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید